Napisane w dniu 3 lutego 2023Brak komentarz | Aktualności

Ofiarowanie Pańskie i Adoracja Najświętszego Sakramentu

Jedna chwila prawdziwej Adoracji ma większą wartość i przynosi więcej owoców,

niż najintensywniejsza działalność, choćby to była działalność apostolska”.

/św. Jan Paweł II/

2 lutego obchodziliśmy Ofiarowanie Pańskie, które jest pamiątką ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej, potocznie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym szczególnym dniu w naszej parafii przypadł dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. o godz. ósmej w naszym kościele rozpoczęło się spotkanie z Jezusem. Plan oddania czci Najwyższemu został tak ustalony, aby Chrystus nigdy nie był sam. Sukcesywnie do godz.16.00 przybywali wierni, by obcować z darem Bożej obecności. W wyznaczonym czasie poszczególne Koła Żywej Róży z Broniewa, Broniewka i Szostki odmawiały modlitwę różańcową, bo przecież nikt nie zna Syna Bożego lepiej od Jego Matkizróbcie cokolwiek On wam powie”. W południe rozbrzmiał Anioł Pański, a o godz. 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Boga chwalić można na różne sposoby dlatego nie zabrakło też śpiewu kolęd przy akompaniamencie pana Organisty. Dzień adoracji to najlepszy czas, kiedy nasze życie: radości i troski możemy składać w ręce Jezusa. Pamiętajmy o słowach naszego świętego Papieża Jana Pawła II „Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym, ale raczej czasem, który zyskujemy, aby nadać głęboko ludzki charakter naszym relacjom z innymi i naszemu życiu”.

O godz. 16.00 najpiękniejszą modlitwą jaką jest Eucharystia zakończyliśmy dzień Adoracji. Na obydwu mszach świętych Kapłan poświęcił przyniesione przez wiernych gromnice. W tym dniu na popołudniowej Mszy świętej Proboszcz w homilii skierował specjalne słowo do chłopców, którzy przygotują się do I Komunii świętej i poświęcił ich gromnice.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu byli przy Jezusie, spotkali się z pełnym miłości Bogiem, Panem, Stwórcą i Zbawicielem.

Tagi: