Napisane w dniu 16 stycznia 2022Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne, Strona główna

Intencje parafialne i ogłoszenia parafialne 17.01 – 23.01.2022

MSZE ŚWIĘTE 17 – 23.I.2022r.

Poniedziałek
17 stycznia

g. 16.00

+Natalia Majewska – int. rodziny Lewickich
Wtorek
18 stycznia

g. 16.00

+Helena Kanarek – int. Marianny Kanarek z synami z Wróbli
Środa
19 stycznia


g. 16.00

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY-O zgodę, jedność i miłość w naszej Ojczyźnie, parafii i rodzinach; -O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii; -O Boże błogosławieństwo dla Księdza Biskupa Krzysztofa, Ordynariusza naszej diecezji; -O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków;

Zmarli: +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących; +Dominik Rzeczkowski – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami; +Aniela Dziedzic – int. Pp. Matuszewskich i Nowaków; +Regina Kruszyniak – int. rodziny Ratajów z Byczyny; +Daniela Moraczewska (8.r.śm.) – int. syna Piotra z rodziną; +Romuald Lewandowski – int. wnuka Piotra z rodziną; +Helena i Kazimierz Dziubich, Władysława i Wacław Andrzejewscy – int. wnuków;+Ks. Michał Sadowski;
Czwartek
20 stycznia

g. 8.00

+Barbara, Mieczysław i zmarli z rodz. Śpiegowskich
Piątek
21 stycznia

g. 16.00

+Wincenty Benedykciński (r.śm.) –int. syna Wojciecha z rodziną
Sobota
22 stycznia

g. 16.00

+Adam Loksztejn – int. wnuków i prawnuków
3. NIEDZIELAZWYKŁA
23 stycznia

g. 9.00

g. 11.00

-W intencji Parafian 

+Władysława (r.śm.) i Wacław Chlewiccy – int. córkiz rodziną

2. NIEDZIELA ZWYKŁA

16 stycznia 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dniach 18 – 25 stycznia będziemy przeżywali w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – Dzień Judaizmu, w piątek – Dzień Babci, w sobotę – Dzień Dziadka.

3. W okresie zimowym więcej czasu spędzamy w domu, może warto ten czas wykorzystać na lekturę Pisma Świętego, książki czy prasę katolicką, aby pogłębić swoją wiedzę i ożywić wiarę.

Przy tej okazji chciałem podziękować za prenumeratę tygodnika Idziemy Paniom Mariannie Banasiak, Jadwidze Marczewskiej i Irenie Wesołek oraz Panom Wojciechowi Benedykcińskiemu, Zdzisławowi Sobierajowi i Wiesławowi Migdalskiemu.

4Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej z koncertem kolęd gościmy Chór Męski z Osięcin, a za tydzień w niedzielę będzie koncertowała Orkiestra Dęta ze Skulska.

5. We środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Chciałem podziękować wszystkim rodzinom za życzliwe przyjęcie w swoich domach czy mieszkaniach. W naszej parafii jest aktualnie 155 rodzin. Kolędę przyjęło i w mszach kolędowych uczestniczyło 108 rodzin. Z żadnej formy kolędowej nie skorzystało 47 rodzin. Są to na ogół rodziny, które od lat nie biorą odpowiedzialności za swój kościół parafialny.

Podczas kolędy zebraliśmy 21700 zł. Po opłaceniu wszystkich świadczeń rocznych na konto parafialne zostało wpłacone 19800 zł. Ofiary zebrane podczas kolędy przeznaczamy na wymianę poszycia dachowego na naszym kościele. Zdaję sobie sprawę, że wiele rodzin z naszej parafii boryka się z różnymi problemami a na dodatek często muszą sobie radzić żyjąc za najniższą stawkę krajową, dlatego tym bardziej dziękuję za każdy złożony dar serca – Bóg zapłać.

6. Dziękuję Pani Grażynie Patyk, Państwu Alinie i Marianowi Walentowiczom za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej niedzielnej uroczystości. Bóg zapłać.

7. Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!

Z CYKLU WARTO POMYŚLEĆ:

Szata miłości jest utkana z nici codzienności.

 Paul Bolkovac

Tagi: