Napisane w dniu 29 maja 2021Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne i ogłoszenia parafialne 31.05-06.06.2021

MSZE ŚWIĘTE 31.V. – 6.VI.2021r.

Poniedziałek
31.V.2021 r.

g. 17.00

+Jerzy Moraczewski – int. szwagierki Jadwigi z mężem
Wtorek
1.VI.2021 r.

g. 17.00

-O Boże błogosławieństwo dla Ks. Piotra Patyka w 8. Rocznicę Święceń Kapłańskich
Środa
2.VI.2021 r.


g. 17.00

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY-O zgodę i jedność w Ojczyźnie, parafii i rodzinach;-O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii; -O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków; -o Boże błogosławieństwo dla dzieci z naszej parafii;

Zmarli: +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących; +Dominik Rzeczkowski – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami; +Stanisław Kwiliński – int. sąsiadów Aliny i Mariana Walentowiczów; +Danuta i Wacław Małeccy oraz Ireneusz Kruszyniak – int. córki z żoną;
Czwartek
3.V.2020 r .UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

g. 9.00

g.11.00

+Leszek Górniewicz – int. cioci Henrykioraz Marka i Ewy-W intencji Parafian
Piątek
4.VI.2021 r.

g.17.00

+Wanda Lewandowska – int. męża
Sobota
5.VI.2021 r.

g. 17.00

-W int. wspólnoty K.Ż.R. – int. Róży Broniewek I
10. NIEDZIELAZWYKŁA
6.VI.2021 r.

g. 9.00

g. 11.00

-O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Patryka Wysockiego w 18. Rocznicę Urodzin-

W intencji Dzieci Pierwszokomunijnych

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o dziele stworzenia i zbawienia, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemni, Syna Bożego – który oddał życie za nasze zbawienie i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

2W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, msze św. w naszym kościele w układzie niedzielnym. Z racji obostrzeń związanych z pandemią, procesja Bożego Ciała odbędzie się po mszy św. o godz. 1100 i będzie miała następujący przebieg. Miejscowości Broniewo, Broniewek, Płowki i Szostka przygotowują ołtarze, z tym że każda wioska robi ołtarz w swojej miejscowości. Pan Jezus Eucharystyczny przywieziony przez księdza, dojedzie do każdego ołtarza przy którym nastąpi kolejna stacja i modlitwa z błogosławieństwem.

3Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca. Odwiedzę tych chorych z Panem Jezusem, którzy zostaną do tego czasu zgłoszeni. O godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi przed mszą św. o godz. 1630.

4. Nabożeństwa czerwcowe od wtorku bezpośrednio po mszy św.

5Za tydzień w niedzielę piątka dzieci naszej parafii przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. na mszy św o godz. 1100.

6. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców i bliskich w sobotę o godz. 900

7. Dziękuję Radzie Parafialnej oraz Osobom, które prosiły o anonimowość za ofiarę złożoną na rzecz parafii, dzięki której zakupiliśmy kosiarkę (kosa spalinowa) oraz na kościół. Bóg zapłać.

8. Dziękuję Pani Grażynie Patyk, Państwu Alinie i Marianowi Walentowiczom oraz Panu Błażejowi Patykowi za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej niedzielnej uroczystości. Bóg zapłać.

9. Z dniem 29 maja br. P. Błażej Patyk został ustanowiony Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej.

10. I zapowiedź przedślubna: Patrycja Górniewicz parafia Broniewo i Michał Roszak parafia Radziejów.

11Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!

Tagi: