Napisane w dniu 20 marca 2021Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne, Strona główna

Intencje mszalne i ogłoszenia parafialne 22.03-28.03.2021

MSZE ŚWIĘTE 22 – 28.III.2021r.

Poniedziałek
22.III.2021 r.

g. 8.00

+W intencji Parafian
Wtorek
23.III.2021 r.

g. 8.00

+Andrzej Andrzejewski – int.rodz. Marczewskich
Środa
24.III.2021 r.


g. 17.00

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY-O zgodę i jedność w Ojczyźnie, parafii i rodzinach;-O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii; -O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków-O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Szymka Matuszewskiego w 2. Rocznicę Urodzin – int. rodziców
Zmarli: +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących; +Dominik Rzeczkowski – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami;+Jacek Płacheciński – int rodz. Linertów; +Jan Matuszewski – int. Aleksandra i Mariusza Dębowskich z rodzinami; +Józef Piłat – int. Beaty i Józefa Rzeczkowskich+Tomasz Gapski – int. Genowefy i Wiesława Migdalskich; +Pelagia i Józef Linert; +Ryszard Biniecki – int. sąsiadów Kacperskich ze Szostki+Jerzy Adamkiewicz oraz Stefania i Marian Adamkiewicz (10 r.śm.) – int. Jacka z żoną; +Stanisław Daniel – int. rodz. Wiśniewskich i Patyków z Broniewa.
Czwartek
25.III.2020 r.

g. 17.00

+Jan Kępski – int. Pp. Arentów z Krzywosądzy
Piątek
26.III.2021 r.

g.17.00

+Sylwia Krakowska (1 r.śm.) oraz Krystyna Krakowska (14 r.śm.) – int. Natalii z rodz.
Sobota
27.III.2021 r.

g. 17.00

+Leszek Górniewicz – int. rodz. Karpińskich
NIEDZIELAPALMOWA
28.III.2021 r.

g. 9.00
g. 11.00

+Zygmunt i Leszek Górniewicz – int. żony i mamy z rodz.+Tomasz Gapski – int. Jadwigi i TomaszaMarczewskich z dziećmi

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela dawniej była nazywana niedzielą Męki Pańskiej, a liturgia słowa poczynając od dziś będzie się koncentrowała na męce Chrystusowej. Stąd od dziś są zasłonięte krzyże, które mają nam przypominać również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu.

2Kończymy nasze rekolekcje parafialne. Dziękuję wszystkim, którzy je przeżyli w trosce o dobre przygotowanie się do świąt wielkanocnych. Dziękuję także Księdzu Jarosławowi Szpolorowskiemu za to, że zechciał nam w nich przewodniczyć. Księżom z dekanatu dziękuję za posługę w konfesjonale.

3W czwartek będziemy przeżywali uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także dzień świętości Życia. Osoby, które będą chętne podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego, będą mogły to uczynić podczas mszy św. wieczornej. W czasach, gdzie jak słyszymy próbuje się podważać wartość życia dziecka poczętego może warto opowiedzieć się za życiem każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Warunki, jakie trzeba spełnić to od 25 marca do 25 grudnia odmówić dziesiątek różańca św. oraz krótką modlitwę.

4. W piątek od godz. 900 odwiedzę tych chorych z Panem Jezusem, którzy zostaną zgłoszeni do tego czasu.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Będzie to bogaty w wydarzenia zbawcze czas dany nam przez Pana Boga jako pomoc dla naszego zbawienia. Po mszy św. o godz. 1100 procesja z palmami, jeżeli wymogi sanitarne na to pozwolą.

6. Dziękuję za ofiary zł złożone na nasz kościół parafialny: Pp. Dziubich – 150 zł i P. Barbara Piłat – 100 zł.

7. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Broniewa – 985 zł oraz mieszkańcom Kolonii Broniewo i Chub – 230 zł.

8. Dziękuję wszystkim za ofiary złożone z racji tzw. tacy inwestycyjnej.

9. Dziękuję Pani Grażynie Patyk, Państwu Alinie i Marianowi Walentowiczom oraz Panu Błażejowi Patykowi za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej niedzielnej uroczystości. Bóg zapłać.

10Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!

Tagi: