Napisane w dniu 14 maja 2022Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne, Strona główna

Intencje mszalne i ogłoszenia parafialne 16-22.05.2022

MSZE ŚWIĘTE 16 – 22.V.2022r.


Poniedziałek
16 maja

g. 17.00

-W intencji Parafian 

Wtorek
17 maja

g. 17.00

+Krzysztof Jędrzejewski – int. rodziny Góreckich z Przyłęk

Środa
18 maja
g. 17.00

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY-O zgodę, jedność i miłość w naszej Ojczyźnie, parafii i rodzinach; -O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii; -O Boże błogosławieństwo dla Księdza Biskupa Krzysztofa, Ordynariusza naszej diecezji; -O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków-O szczęśliwą operację dla Jakuba – int. dziadków i rodziców;
Zmarli: +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących; +Dominik Rzeczkowski – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami; +Irena Matuszewska – int. Ilony i Karola Andrzejewskich; +Halina Kozłowska – int. Bernadetty i Łukasza Wielgopolan z dziećmi; +Bożena Pińska – int. męża z rodzi; +Władysław, Genowefa, Zygmunt i Tomasz Gapscy – int. rodziny+Marianna i Leon Markiewicz – int. rodziny; +Zofia Jabłońska (im.); +Grażyna Grześ – int. rodziny ze Szostki; +xMichał Sadowski;

Czwartek
19 maja

g. 17.00

+Stefan Krakowski – int. siostry Heleny z mężem

Piątek
20 maja

g. 17.00

+Stanisław Kwiliński (1.r.śm.) – int. żony

Sobota
21 maja

g. 17.00

+Stanisław i Helena Ignasiak – int. Marii z rodziną

6. NIEDZIELA
WIELKANOCY
22 maja

g. 9.00
g. 11.00

+Helena i Józef (r.m.) Patyk – int. rodziny
-O Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia dla ks. proboszcza z racji 20. rocznicy święceń kapłańskich 

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maja 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pierwsza Komunia święta 5 czerwca na mszy św. o godz. 1100. Komunia Rocznicowa, tradycyjnie 16 czerwca w Boże Ciało o godz. 1100.

2. Składaliśmy jako parafia wniosek o dotację do Urzędu Marszałkowskiego i jak wspominałem takie wsparcie otrzymamy. Składaliśmy również do naszych lokalnych instytucji, Starostwo Powiatowe nie przyznało nam dofinansowania, natomiast Urząd Gminy obiecał, że możemy na dotacje liczyć w przyszłym roku, gdyż w tym wniosek wpłynął za późno. Dlatego na spotkaniu z Radą Parafialną ustaliliśmy, że trzeba będzie się zapożyczyć by mieć fundusze na wkład własny. Na koncie parafialnym na wymianę pokrycia dachowego na naszym kościele, jako wkład własny mamy 20 000 zł. Brakuje 40 000 zł, które bezprocentowo będziemy musieli zwrócić osobom, które chcą nam przyjść z pomocą.

3. Dziękuję za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej, niedzielnej uroczystości. P. Grażynie Patyk, Pp Alinie i Marianowi Walentowiczom. Bóg zapłać.

4. Zapowiedzi przedślubne (III):

Magdalena Krakowska parafia św. Wojciecha w Broniewie

Patryk Chróściński par. M.B.Pocieszenia w Drzycimiu

5. Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!

Z CYKLU WARTO POMYŚLEĆ:

Modlitwa jest dialogiem

i rozmową z Bogiem,

porażką zła i odwróceniem się od grzechu.

św. Grzegorz z Nyssy

Tagi: