Napisane w dniu 14 października 2018Brak komentarz | Aktualności

Zakończenie 101. rocznicy objawień w Fatimie

     13 października dla naszej parafii to święto, które wpisało się w kalendarz uroczystości religijnych naszej wspólnoty parafialnej. Jak poprzednich lat, mieszkańcy Broniewa, Broniewka, Płowek i Szostki, przygotowali ołtarze różańcowe, do których wędrowała Pani z Fatimy. Spełniając prośbę Maryi skierowaną do trójki pastuszków z portugalskiej wioski, przy każdym z ołtarzy odmawialiśmy dziesiątkę różańca. Procesję poprzedziła Msza św., koncelebrowana przez ks.dr Jacka Szymańskiego rektora WSD z Włocławka, ks. Marka Bałwasa z Ciechocinka i naszego duszpasterza ks. Zbigniewa Raja. Eucharystii przewodniczył ks. Jacek, który wygłosił poruszającą homilię. W sposób szczególny zwrócił naszą uwagę na modlitwę. Duchowny pragnął uzmysłowić wiernym czym jest oraz jaki powinien być ten cenny dar. Starał się wytłumaczyć, że modlitwa to nie tylko prośby, modlitwa powinnam być przede wszystkim uwielbieniem i dziękczynieniem.

      W tym dniu szczególną uroczystość obchodziła trójka naszych parafian i ich rodziny. Jubilaci świętujący 50. rocznicę ślubu i wchodzący w dorosłe życie, osiemnastoletni Artur. Były powinszowania, a orkiestra odegrała religijne “Życzymy, życzymy”.

   Następnie wyruszyliśmy w procesję do przygotowanych ołtarzy różańcowych uroczytość uświetniła Orkiestra Dęta ze Skulska pod kierownictwem Pana Arkadiusza Skuratowicza. Matce Bożej Fatimskiej towarzyszyli kapłani, druhowie strażacy i wierni przybyli na tę uroczystość. Po procesji wróciliśmy do świątyni, odmówiliśmy piątą tajemnicę różańca, odśpiewaliśmy Apel jasnogórski i po błogosławieństwie powróciliśmy do swoich domostw a orkiestra udała się na świetlicę w Broniwie na mały poczęstunek.

Tagi: