Napisane w dniu 3 listopada 2019Brak komentarz | Aktualności

Wszystkich Świętych

„Świętość zaczyna się od cichego zamykania drzwi”
/św. Franciszek Salezy/

           1 listopada – Wszystkich Świętych, święto tych, którzy są zbawieni. To dzień, który przypomina nam, że każdy z nas powołany jest do świętości. W tym dniu Msze św. sprawowane były o godz. 9.00 w kościele i godz.11.00 na cmentarzu parafialnym. Po Eucharystii Kapłan wraz z liturgiczną służbą ołtarza wyruszali w procesji po cmentarzu, modląc się wraz wiernymi za dusze zmarłych.
„Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”./Jan Paweł II/
        2 listopada, dzień zaduszny- święto zmarłych oczekujących na spotkanie z Bogiem . W tym dniu odprawione zostały dwie Msze św. o godz. 11.00 za zmarłych i o godz. 16.00 z racji pierwszej soboty miesiąca w intencji Kół Żywego Różańca. Ta Eucharystia poprzedzona była wypominkami za dusze zmarłych i Koronką do Bożego Miłosierdzia.Pamiętajmy, że w czasie Oktawy możemy ofiarować im najpiękniejszy dar (spotkanie z Bogiem twarzą w twarz) – odpust zupełny poprzez nawiedzenie cmentarza, modlitwę się w intencjach Ojca Świetego, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.
Niech zaduma nad przemijaniem zachęci nas do modlitwy i ofiarowania odpustów za dusze czyśćcowe oczekujące Chwały Nieba.

Tagi: