Napisane w dniu 12 listopada 2023Brak komentarz | Aktualności, Strona główna

Wszystkich Świętych 2023

“To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy.

To oni żyją, a my umieramy.”

ks. Piotr Pawlukiewicz

1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień uwielbienia Boga w Jego świętych, którzy spotkali się już z Panem, bo w swoim życiu byli wierni Bogu i Jego przykazaniom. Pamiętajmy, że każdy z nas jest powołany do świętości. Żyjmy zgodnie z Dekalogiem, głośmy Ewangelię swoim życiem i postępowaniem. Naśladujmy świętych, bo Oni są drogowskazami ku naszej wieczności.

W tym dniu w naszej parafii sprawowane były dwie Msze Święte o o godz.9.00 w kościele i o godz. 11.00 na naszym cmentarzu parafialnym. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił nasz proboszcz ks. Zbigniew Popławski.

2 listopada – Dzień Zaduszny, dzień nabożeństw i modlitw w intencji wszystkich wiernych zmarłych wierzących w Chrystusa, którzy odeszli z tego świata i odbywają pokutę czyśćcową. W naszej parafii Proboszcz odprawił trzy Msze święte o godz. 9.00, 11.00 i 17.00 .

Pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie, bo dzięki nam ich kara czyśćcowa może zostać skrócona. Mogą szybciej spotkać się z Bogiem twarzą w twarz. Ofiarowujmy im dar odpustu zupełnego np. w czasie oktawy Wszystkich Świętych, a w pozostałe dni listopada odpustu cząstkowego, który można ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Nie zapominajmy też w naszych codziennych modlitwach o duszach czekających na spotkanie z Panem.

Tagi: