Napisane w dniu 26 listopada 2017Brak komentarz | Aktualności

Uroczystości 99. rocznicy zakończenia objawień w Fatimie

 

“Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi”.

/Orędzie Matki Bożej do Hiacynty, Franciszka i Łucji – 13 lipca 1917 r./

 

         13 października to dzień, który wpisał się w kalendarz świąt parafian broniewskich. Tego dnia przypadła kolejna rocznica objawień Matki Bożej  trójce pastuszków z Fatimy w Portugali. W naszej parafii począwszy od 13 maja do 13 października, każdego miesiąca odbywały się nabożeństwa fatimskie z procesją wokół kościoła.

       13 października 2016 r. przypadła 99. rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej, uczciliśmy go uroczystą koncelebrowaną Eucharystią, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Marcin Filas z Włocławka. Po Mszy św. udaliśmy się z procesją uliczkami Broniewa, do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Broniewa, Broniewka, Płowek i Szostki. Pani Fatimskiej towarzyszyli kapłani, orkiestra dęta, druhowie strażacy i wierni przybyli na uroczystość. Rozważając tajemnice światła przy każdym z ołtarzy odmówiliśmy dziesiątkę różańca świętego.

         Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna orkiestry dętej pod batutą Jana Skuratowicza i śpiew naszego pana Organisty Mariana Nowakowskiego.

 

{gallery}fa{/gallery}

Tagi: