Napisane w dniu 28 kwietnia 2019Brak komentarz | Aktualności

Rezurekcja 2019

      “Noc wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”


/
św. Jan Paweł II/

 

        Wczesnym świtem parafianie i goście przybyli do broniewskiej świątyni, aby po raz kolejny świętować uroczystość zwycięstwa Chrystusa, zwycięstwa Życia nad śmiercią. Liturgia rozpoczęła się o godz.6 Koronką do Bożego Miłosierdzia następnie wyruszyła uroczysta procesja wokół kościoła obwieszczająca radość, że Jezus żyje. Jezusowi towarzyszyła liturgiczna służba ołtarza, asysta z feretronami , druhowie strażacy, dziewczynki sypiące kwiatkami i wszyscy przybyli wierni.

        Po powrocie do świątyni odśpiewano hymn „Ciebie Boga wysławiamy” a uroczystą Eucharystię i homilię wygłosił proboszcz Zbigniew Raj. Na zakończenie radosnej Mszy świętej Duchowny odczytał życzenia od bp W. A .Meringa biskupa naszej diecezji oraz przekazał najserdeczniejsze życzenia od siebie wszystkim zgromadzonym parafianom i gościom.

     Drodzy Parafianie i Szanowni Goście! Życzę Wam, by Zmartwychwstały Pan Jezus obdarzył Was i Wasze Rodziny miłością i pokojem. Życzę, by radość Zmartwychwstania pozwoliła patrzeć nam z nadzieją na naszą codzienność, a w chwilach zwątpienia dodawała otuchy. Życzę Wam dobrych, radosnych spotkań w gronie rodzinnym. Zapewniam o modlitwie w Waszych intencjach

Tagi: