Napisane w dniu 26 listopada 2017Brak komentarz | Aktualności

Niedziela Miłosierdzia Bożego i odpust ku czci św. Wojciecha 

„Ile razy chcesz Mi sprawić radość, to mów światu o Moim wielkim i niezgłębionym Miłosierdziu”

/siostra Faustyna Dz. 164/

          W tym roku w niedzielę 23 kwietnia obchodziliśmy święto Miłosierdzia Bożego, święto to było pragnieniem Jezusa, który zwrócił się do siostry Faustyny Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299)…. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). W tym dniu przypadły też uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Uroczystej Eucharystii o godz.12.00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił

ks. kanonik Piotr Głowacki proboszcz parafii św. Urszuli z Kowala.

W oprawę muzyczną włączyła się orkiestra dęta pod batutą pana Jana Skuratowicza i pan organista Marian Nowakowski. Na zakończenie uroczystości odpustowych odbyła się procesja wokół kościoła. Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie towarzyszyli Kapłani przybyli na uroczystość, asysta, dziewczynki sypiące kwiatkami, ochotnicze straże pożarne z Broniewa i Szostki z pocztami sztandarowymi i wszyscy wierni uczestniczący w ofierze mszy świętej.

        W godzinę śmierci Jezusa Koronką do Bożego Miłosierdzia zakończyliśmy odmawianie nowenny, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek.  

Tagi: