Napisane w dniu 25 listopada 2017Brak komentarz | Aktualności

Misje święte 24 V do 31 V 2015r.

“Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

 

Misje św. to dla parafii wielkie święto, przeżywaliśmy je od 24 do 31 maja 2015r. Nauki misyjne prowadził o. Piotr Budrewicz z Krakowa.

Ten święty czas rozpoczęliśmy w niedzielę Mszą św. o godz.9.00, w tym dniu o godz. 16.00 Ojciec Misjonarz odwiedził chorych w domach. O godz. 19.30 apelem Jasnogórskim i nabożeństwem majowym zakończyliśmy pierwszy dzień misji św.

Poniedziałek: rozpoczęliśmy modlitwą różańcową w intencji misji, po mszach św. o godz. 10.00 i 17.00 odbyło się błogosławieństwo wdów i wdowców. Od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30 trwały spotkania z dziećmi. Dzień drugi misji św. zakończyło nabożeństwo majowe i spotkanie z mieszkańcami Broniewa.

Wtorek: 26 maja po modlitwie różańcowej została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa w intencji żyjących Matek a dla  zmarłych o łaskę ich zbawienia. Po mszach św. nastąpiło błogosławieństwo dla kobiet i matek. Tego dnia nabożeństwo majowe i spotkanie z mieszkańcami Szostki zakończyły trzeci dzień misji.

Środapo modlitwie różańcowej i mszach św. z konferencjami misyjnymi odbyło się błogosławieństwo mężczyzn i ojców. Środa to nabożeństwo majowe i spotkanie z wiernymi w Broniewku.

Czwartek:. modlitwa różańcowa, Msze św. i nauki misyjne. Po Mszy św. o 17.00 nastąpiło błogosławieństwo dzieci a na zakończenia dnia nabożeństwo majowe i spotkanie z mieszkańcami Płowek.

Piątek: codzienny różaniec, msze św. i konferencje misyjne. Tego dnia po mszy św. o 17 .00 odprawiona została droga krzyżowa na cmentarz i modlitwa za zmarłych.

Sobota: różaniecmsze św. z konferencjami misyjnymi i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po uroczystościach zabawa parafialna.

Niedziela:  Po mszy św. o godz. 11.00 nastpiło poświecenie Krzyża Misyjnego, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, poświęcenie parafii NSPJ, eucharystyczne błogosławieństwo i hymnem „Ciebie Boga Wysławiamy” zakończyliśmy ten świety czas dla naszej parafii.

Tagi: