Napisane w dniu 26 września 2020Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne i ogłoszenia parafialne 28.09-04.10.2020r.

MSZE ŚWIĘTE 28.IX– 4.X.2020r.

Poniedziałek
28.IX.2020 r.

g. 8.00

-W intencji Parafian
Wtorek
29.IX.2020 r.

g. 8.00

+Zofia Zasada – int. Arkadiusza Bruzdaz żoną i dziećmi
Środa
30.IX.2020 r.

g. 17.00

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY-O zgodę i jedność w Ojczyźnie, parafii i rodzinach;-O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii; -O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków; -W pewnej intencji wiadomej Panu Bogu; -O łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla Wiesława Migdalskiego z racji Urodzin – int. żony i dzieci z rodzinami;-Dziękczynno-błagalna w 19. Rocznicę Ślubu Pp. Jadwigi i Tomasza;
Zmarli: +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących; +Dominik Rzeczkowski – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami; +Stefan Krakowski – int. Aleksandry i Łukasza Kulińskich z synem; +Andrzej Andrzejewski – int. rodz. Matuszewskich+Irena Skowrońska – int. rodz. Małkowskich+Janina Jegorow – int. Mirosława Gapskiego z rodz.;
Czwartek
1.X.2020 r.

g. 17.00

+Stanisław Świątkowski – int. żony i dzieci z rodz.
Piątek
2.X.2020 r.

g. 17.00

+Wanda Lewandowska – int. sąsiadów z klatki
Sobota
3.X.2020 r.

g. 17.00

+W intencji Członków Koła Żywego Różańca– int. Róży z Szostki
27. NIEDZIELA ZWYKŁA
4.X.2020 r.

g. 9.00

g. 11.00

+Izydor i Genowefa Loksztejn – int. dzieci z rodz.

+Władysława, Wacław i Ryszard Andrzejewscy– int. córki z rodziną

RÓŻANIEC o godz. 16.30

W NIEDZIELĘ RÓŻANIEC ODMAWIAMY RODZINNE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

27 września 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława; we wtorek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – św. Hieronima; w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w piątek św. Aniołów Stróżów.

2. Od jutra rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia. Zachęcam do czynienia miłosierdzia w odniesieniu do ciała i duszy ludzkiej.

Uczynki miłosierdzia względem ciała-Łaknących nakarmić-Pragnących napoić-Nagich przyodziać-Podróżnych w dom przyjąć-Więźniów pocieszać-Chorych nawiedzać-Umarłych grzebaćUczynki miłosierdzia względem duszy-Grzesznych upominać-Nieumiejętnych pouczać-Wątpiącym dobrze radzić-Strapionych pocieszać-Krzywdy cierpliwie znosić-Urazy chętnie darować-Modlić się za żywych i umarłych

3. Jedną z form pomocy Kościoła w przemianie naszych serc są nabożeństwa związane z pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwa te mobilizują nas do zachowania stanu łaski uświęcającej, a więc zechciejmy skorzystać, szczególnie w te dni, z sakramentu pokuty.

W piątek odwiedzę tych chorych z P. Jezusem Eucharystycznym, którzy do tego czasu zostaną zgłoszeni od godz. 8.30. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

4W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Przypominam o modlitwie różańcowej. Zachęcam do jej codziennego odmawiania.

Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę różaniec odmawiajmy w gronie rodziny.

5W zakrystii można zaopatrzyć się w kalendarze na 2021 rok w cenie: ścienne po 7 zł, kieszonkowe po 5 zł, a kalendarze Rolników po – 28 zł.

6. Dziękuję Pani Grażynie Patyk, Państwu Alinie i Marianowi Walentowiczom oraz Panu Błażejowi Patykowi za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

7. Bardzo dziękuję, za odrestaurowanie drzwi zewnętrznych do zakrystii oraz za ufundowanie bukietu kwiatów przed ołtarz posoborowy osobom znanym Panu Bogu, a także Pani Majewskiej i rodzinie Rogackich ze Szostki za chryzantemy do naszego kościoła. Bóg zapłać.

8. Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże.

Tagi: