Napisane w dniu 21 listopada 2020Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne, Strona główna

Intencje mszalne i ogłoszenia parafialne 23.11-29.11.2020

MSZE ŚWIĘTE 23 – 29.XI.2020r.

Poniedziałek
23.XI.2020 r.

g. 16.00

+Czesław Rogaliński – int. rodz. Szatkowskich z Broniewka
Wtorek
24.XI.2020 r.

g. 8.00

-W intencji Parafian
Środa
25.XI.2020 r.

g. 16.00

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY-O zgodę i jedność w Ojczyźnie, parafii i rodzinach;-O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii; -O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków; -W pewnej intencji wiadomej Panu Bogu;
Zmarli: +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących; +Dominik Rzeczkowski – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami; +Stefan Krakowski – int. Przemysława Hossy z rodz.; +Jerzy Patyk – int. Barbary Przybylskiej; +Józef Mikołajczyk – int. Anny Tańskiej+Jacek Płacheciński – int Ireny Wesołek;
Czwartek
26.XI.2020 r.

g. 8.00

+Ks. Sławomir Walczak
Piątek
27.XI.2020 r.

g. 16.00

+Adam Loksztejn –int. Agnieszki z mężem i synem z Wąsewa
Sobota
28.XI.2020 r.

g. 16.00

+Jerzy Moraczewski – int. rodz. Marczewskich
I Niedziela Adwentu
29.XI.2020 r.

g. 9.00

g. 11.00

+Barbara Mikołajczak – int. córki Doroty z mężem

+Stanisław Linert – int. rodz. Przybylskich

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

22 listopada 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1W liturgii wspominamy w tym tygodniu: we wtorek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

2. Dzisiejsza uroczystość została ustanowiona przez papieża Piusa XI w 1925 r. Kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzin przez zbawczą działalność, której szczytem była Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie.

3. Za tydzień pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny.

4W zakrystii możemy złożyć swój podpis na wykazie obywateli, którzy udzielają poparcia projektowi ustawy Tak dla rodziny, nie dla gender. (imię i nazwisko, adres, nr ewidencyjny PESEL, podpis).

5. Zbiórkę do puszek dla Weroniki wyniosła 475 zł.

6. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki, którymi będziemy dzielić się podczas kolacji wigilijnej. Nabywać je możemy w zakrystii.

7. Osoby chętne mogą wesprzeć Caritas, która co roku przy okazji świąt Bożego Narodzenia organizuje pomoc dla rodzin najuboższych, zakupując świecę na stół wigilijny; duże – 15zł, a małe 5 zł.

8W zakrystii można zaopatrzyć się w kalendarze na 2021 rok.

9. Co roku o tej porze organizowana jest zbiórka dla osób, które przez cały rok dbają o naszą świątynię. Dlatego bardzo proszę Osoby, które zajmowały się tą zbiórką każdego roku, aby zrobiły listy i by taka lista w kopercie szła od domu do domu. Przekazując listę proszę również przekazywać jaka kwota powinna znajdować się w kopercie, a to dlatego, że są osoby/rodziny, które co roku narzekają, że jest taka zbiórka organizowania. Dla tych osób, które nie chcę włączyć się w tę zbiórkę proszę zrobić drugą listę, aby wpisywały się na nią osoby/rodziny, które zamiast ofiary będą wyznaczane do sprzątania naszego kościoła. Proszę pamiętać, że osoby sprzątające nasz kościół co tydzień, a jeżeli zachodzi taka potrzeba, to częściej poświęcają swój czas na to, by nasza świątynia była zadbana i czysta.

10Dziękuję Pani Grażynie Patyk, Państwu Alinie i Marianowi Walentowiczom oraz Panu Błażejowi Patykowi za całoroczne sprzątanie kościołaBóg zapłać.

11. Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz zdrowia.

Szczęść Bożę!

Tagi: