Napisane w dniu 6 lipca 2025Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne, Strona główna

Intencje mszalne i ogłoszenia parafialne 07.07-13.07. 2025

Poniedziałek
7 lipca

g. 17.00
-W intencji Parafian – int. xtf

Wtorek
8 lipca

Św. Jana z Dukli, kapłana

g. 17.00

+Maria Kępska – int. Mirosława Pluskoty z rodziną.

Środa
9 lipca

g. 17.00
NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
-O zgodę, jedność i miłość w naszej Ojczyźnie, parafii i rodzinach;
-O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii; -W intencjach Księdza Biskupa ordynariusza naszej diecezji; -O łaskę zdrowia dla chorych i starszych z naszych rodzin i parafii.
-O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków;

Zmarli: +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących; +Dominik Rzeczkowski – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami; +Władysław Linert – int. Zarządu i Pracowników firmy ROLCHOT; +Anna Krakowska – int. Sławomiry Zbawickiej z rodziną; +Józef Krakowski – int. Sławomiry Zbawickiej z rodziną: +Marianna Szajkowska – int. Rodziny Linertów

Czwartek
10 lipca

g. 17.00

+Czesława Górecka – int. Syna z rodziną

Piątek
11 lipca

Św. Benedykta, opata, Patrona Europy

g. 17.00
+Bożena Smydt – int. Firmy KRISMET – Krzysztof Brożek

Sobota
12 lipca

Św. Brunona-Bonifacego z Kwerfurtu, b-pa i męczennika

g. 17.00

+Stanisława (r. śm.) i Tadeusz Dolata – int. Rodziny.

15.NIEDZIELA
ZWYKŁA

13 lipca
g. 9.000 +Anna i Władysław Matuszewscy – int. Synowej z rodziną

g. 11.00 +Wojciech Kępski (28 r. śm.) – int. Żony i dzieci z rodzinami

g. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie

14. NIEDZIELA ZWYKŁA

06 lipca 2025

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Intencje mszalne i ogłoszenia
Intencje mszalne na nadchodzący tydzień są wywieszone w gablocie oraz dostępne na stronie internetowej parafii.

Drodzy Parafianie,

  1. Rozpoczęcie posługi proboszcza
    Z Bożą pomocą i decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa, od 1 lipca br. powierzona mi została posługa proboszcza w naszej parafii. Z pokorą i wdzięcznością podejmuję to zadanie i proszę Was wszystkich o modlitwę, życzliwość i cierpliwość. Pragnę służyć Wam z sercem otwartym na potrzeby każdego człowieka, prowadząc parafię w duchu Ewangelii i wspólnoty.
    Nazywam się ks. Tadeusz Funk, a ostatnie lata posługiwałem w parafii św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu kolskim, jestem kujawiakiem i pochodzę z parafii MB Częstochowskiej z Kóz nieopodal Piotrkowa Kujawskiego
    Serdecznie dziękuję za ciepłe powitanie oraz życzliwość, której już teraz doświadczam.
  2. Na początku mojej posługi jako nowego proboszcza pragnę złożyć serdeczne i szczere podziękowanie mojemu poprzednikowi – Księdzu Zbigniewowi Popławskiemu – za sześć lat gorliwej i ofiarnej pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.
  3. Z wielkim zaangażowaniem i odpowiedzialnością prowadził On parafię, dbając zarówno o rozwój duchowy wiernych, jak i o troskę o kościół oraz jego otoczenie. Szczególnym świadectwem tej troski jest m.in. położenie nowego dachu na naszej świątyni – inwestycja nie tylko niezbędna, ale i wyraz dbałości o przyszłość tej parafii. Dziękujemy także za uporządkowanie i zagospodarowanie terenu przy plebanii, co uczyniło to miejsce bardziej funkcjonalnym i estetycznym.
  4. Jako nowy proboszcz obejmuję tę wspólnotę z pokorą i nadzieją. Pragnę kontynuować rozpoczęte dzieło, a jednocześnie – w miarę możliwości – podejmować kolejne kroki, które będą służyć naszemu duchowemu i wspólnotowemu wzrostowi. W najbliższym czasie planuję również przeprowadzić przegląd obiektów budowlanych oraz kontynuować dalsze prace przy kościele kolejnego etapu elewacji.
  5. Z całego serca proszę Was wszystkich o modlitwę, życzliwość i współpracę. Tylko razem, jako jedna wspólnota wiary, możemy naprawdę budować żywy Kościół. Niech to, co dobre zostało zasiane przez mojego poprzednika, przynosi obfity owoc, a nowe działania niech będą kontynuacją troski o nasze duchowe dobro.
  6. Serdeczne podziękowanie składam ks. Dziekanowi Ireneuszowi za wprowadzenie mnie na urząd proboszcza do tej parafii. Dziękuję kapłanom którzy też przybyli na tę uroczystość mojego wprowadzenia ……….
  7. Dziękuję mojej mamie, bratu z małżonką i rodzinie za waszą obecność i przybyłym gościom i wam drodzy parafianie, że jesteście.
  8. Dziękuję p. Grażynie Patyk, pp. Alinie i Marianowi Walentowiczom za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej, niedzielnej uroczystości. Bóg zapłać. Dziękuję panu Łukaszowi Pińskiemu za wypiaskowanie i pomalowanie elementów do ławek, które niebawem pojawią się na zewnątrz.
  9. Dziękuję p. Kępskiej za kwiaty przy tabernakulum – Bóg zapłać
  10. Dziękuję osobom, którzy przygotowali także remizę na dzisiejszą uroczystość.
  11. Dziękuję PSP i OSP z Radziejowa za za sprawne i profesjonalne przeprowadzenie akcji usunięcia zagrożenia jakie stanowiły wiszące oderwane płaty tynku na dzwonnicy.
    Na zakończenie proszę raz jeszcze o modlitwę i otwartość. Ufam, że wspólnie – z Bożą pomocą – uda się nam budować tę żywą i pełną Ducha Świętego parafię.
  12. W tym tygodniu wspominać będziemy: We wtorek przypada św. Jana z Dukli, kapłana, w piątek święto św. Benedykta, patrona Europy a w sobotę św. Brunona-Bonifacego z Kwerfurtu b-pa i męczennika
  13. W przyszłą niedzielę kolejne nabożeństwo fatimskie o godzinie 19.00, jeśli pogoda dopisze wyruszymy od krzyża za cmentarzem i pójdziemy w kierunku kościoła odmawiając różaniec, a w Kościele zakończymy apelem Jasnogórskim. Proszę aby z nas nikogo nie zabrakło.
  14. Rozpoczęły się wakacje. Prosimy o religijny charakter przeżywania tego czasu przez rodziny i dzieci. Niech nie brakuje modlitwy oraz udziału w niedzielnej Eucharystii.
  15. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólnotę modlitwy; życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, obfitych Bożych darów, opieki Matki Bożej i Świętych patronów. Modlitwą obejmujemy wszystkich solenizantów i jubilatów, składając najlepsze życzenia.
    Wychodząc z Kościoła wszyscy zostaną obdarowani słodkim upominkiem.

Szczęść Boże
ks. Tadeusz Funk, proboszcz

Tagi: