Intencje i ogłoszenia parafialne
Intencje mszalne 03.02-09.02.2020
Poniedziałek, 03.02.2020r.
g.16.00 +Irena Skowronek– int. rodziny Skowrońskich z Rużk
Wtorek 04.02.2020
g.16.00+Bożena Pińska – int. Radosława Nowaka z rodziną
Środa 29.01.2020
g. 16.00 NOWENNA DO NMP NIIEUSTAJĄCEJ POMOCY
-O zgodę i jedność w Ojczyźnie, Parafii i Rodzinach; o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej Parafii; o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków;
Zmarli: +Sabina Gapska – int. Aleksandry i Mariusza Dembowskich
+Dominik Rzeczkowski– int. koleżanek i kolegów z gimnazjum ;
+Zbigniew Wiśniewski 6 r.śm. – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami
+Czesława, Tadeusz i Czesław Wiśniewscy oraz Maria Urbańska
Czwartek, 06.02.2020
g.16.00 +Marianna Kasperska – int. wnuka Sławomira z rodziną
Piątek, 07.02.2020
g.16.00 +Bogusław Zasada – int. Suligów i Tomaszewskich z Kalisza
Sobota, 08.02.2020
godz. 16.00 + Władysława i Wacław Chlewiccy
V Niedziela Zwykła
09.02.2020
g. 9.00 Tadeusz Przybylski 9 r.śm. – int. żony i synów z rodzinami
g.11.00 + Wiesław Jałoszyński 12 r.śm. Oraz Franciszka i Stanisław Wawrzyniak
Święto Ofiarowania Pańskiego
2 lutego2020
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj przypada święto Ofiarowania Pańskiego
- Z racji, ze święto Ofiarowania Pańskiego przypada podczas ferii, a niektóre dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. wyjeżdżają poza teren parafii, poświecenie świec dzieciom Pierwszokomunijnym odbędzie się w ostatnia niedzielę karnawału 23 lutego.
- Dziękuję za sprzątanie kościoła Pani Grażynie Patyk , Alinie i Marianowi Walentowicz oraz Panu Błażejowi Patykowi.
- Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca od godz. 8.30 odwiedzę chorych w domach z Panem Jezusem. W kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.30 i okazja do spowiedzi, o godz.16.00 Eucharystia.
- Jutro o godz. 10.00 rozbieramy dekorację bożonarodzeniową w naszej świątyni, zapraszamy młodzież i osoby chętne do pomocy.
- W dniach 20-25 lipca organizowana jest wycieczka na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej dzisiejsza Ukraina ( Polska : Sandomierz Łańcut, Przemyśl, Kalwaria Pacławska, Krasiczyn – Ukraina: Lwów, Podhorce, Ławra Poczajowska, Krzemieniec, Zbaraż, Chocim, Kamieniec Podolski, Złoczów, Olesko). Cena 1190 zł+650 Hrywien
- Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże .
Kresy wschodnie Rzeczypospolitej
(20-25 lipca 2020)
Dzień 1 (20 lipca)
Wyjazd z Broniewa o godz. 3.00. Przejazd do Sandomierza. Spacer ulicami Starego Miasta. Wąwóz Królowej Jadwigi. Kościół św. Jakuba, zamek , Katedra – Msza św. , Rynek, Brama Opatowska. Ucho Igielne. Rejs statkiem po Wiśle, w trakcie którego będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Przejazd do Łańcuta. Zwiedzanie Zamku Potockich- jednego z najpiękniejszych założeń pałacowych w Polsce południowo -wschodniej. Przejazd na nocleg w okolicach Przemyśla.
Dzień II (21 lipca)
Śniadanie. Przejazd przez Medykę do Lwowa. Całodzienne zwiedzanie miasta. Katedra św. Jura- główny kościół lwowskich greko-katolików, perła architektury barokowej.Przejazd ulicami Lwowa na Cmentarz Łyczakowski jedna z najpiękniejszych polskich nekropolii, na której pochowanych jest wielu wybitnych Polaków i Ukraińców. Cmentarz obrońców Lwowa. Przejazd do centrum. zwiedzanie Opery perły lwowskiego historyzmu. Katedra Ormiańska z pięknymi polichromiami. Katedra Łacińska – miejsce zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej Łaskawej przez króla Jana Kazimierza. Msza święta. Rynek z zabytkowymi kamienicami. Wjazd na Wysoki Zamek. Panorama na miasto z Kopca Unii Lubelskiej. Zakwaterowanie w hotelu w ścisłym centrom miasta. Obiadokolacja. Dania kuchni lwowskiej.
Dzień III (22 lipca)
Śniadanie. Przejazd do Podhorców. Zobaczymy tutaj pozostałości założenia pałacowego należącego kiedyś do rodziny Koniecpolskich. Przejazd do Ławry Poczajowskiej – najważniejszego sanktuarium świata prawosławnego na terenie zachodniej Ukrainy. Przejazd do Krzemieńca – malutkie miasteczko słynącego ze sławnego liceum, do którego uczęszczał m. in. Juliusz Słowacki. Zobaczymy dawny kompleks pojezuicki oraz zwiedzimy dworek Muzeum Juliusza Słowackiego. Msza św. w kościele parafialnym. Przejazd do Zbaraża. Zobaczymy z zewnątrz Pałac rodu Zbaraskich, który zasłynął ze słynnej obrony pod wodzą Jeremiego Wiśniowieckiego z 1694 roku. Przejazd na nocleg do Tarnopola.
Dzień IV (23 lipca)
Śniadanie. Przejazd do Chocimia. Zwiedzanie zamku, pod którym rozegrały się jedne z najważniejszych batalii XVII w. Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Zwiedzanie miasta. Zamek- jedna z najważniejszych warowni na dawnych Kresach, Rynek, Katedra, przy której znajduję się pomnik Michała Wołodyjowskiego. Msza Święta w katedrze lub kościele dominikanów. Powrót na nocleg do Tarnopola. Obiadokolacja.
Dzień V (24 lipca)
Śniadanie. Wycieczka „Śladami króla Jana III Sobieskiego”. Jego śladami udamy się do Złoczowa. Tutejszy zamek był rodowym gniazdem rodziny Sobieskich. Zwiedzanie zamku, w którym aktualnie znajduje się ekspozycja Lwowskiej Galerii Obrazów. Msza Święta w kościele farnym. Przejazd do Oleska. Zwiedzanie zamku, w którym urodził się późniejszy król Rzeczypospolitej. Wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Medyce. Przejazd na nocleg w okolicach Przemyśla.
Dzień VI (25 lipca)
Śniadanie. Przejazd do Przemyśla. Wjazd na Kopiec Tatarski.- panorama miasta oraz zwiedzanie pozostałości Twierdzy Przemyśl. Przejazd do Centrum- spacer po Starówce: Rynek z Pomnikiem Szwejka, Katedra Grekokatolicka. Katedra Rzymskokatolicka – Msza Święta Zamek Kazimierzowski. Przejazd do Kalwarii Pacławskiej. Przejazd do Krasiczyna. Zwiedzanie zamku jednego z najpiękniejszych przykładów architektury barokowej w Polsce. Wyjazd w drogę powrotną do Broniewa. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.
Cena: 1190 zł + 650 Hrywien (dla 45 osób płatnych)
Cena obejmuje:
- 5 noclegów w hotelach pokoje 2 i 3 osobowe
- Wyżywienie: 5 sniadań, 5 obiadokolacji
- Obiad w drodze powrotnej
- Opieka pilota – przewodnika
- Przewodnik miejski po Lwowie
- System tour guide dla każdego uczestnika
- Ubezpieczenie KL i NWW
- Transport komfortowym autokarem, opłaty drogowe, parkingi
- Bilety wstępów w Polsce:
- Res statkiem po Wiśle w Sandomierzu
- Zamek w Łańcucie
- Zamek w Krasiczynie
W kwocie 650 Hrywien ujęto:
- Cmentarz Łyczakowski
- Katedra Ormiańska
- Katedra Łacińska
- Zwiedzanie Opery
- Zamek Podhorce
- Ławra Poczajowska
- Muzeum Słowackiego w Krzemieńcu
- Zamek w Chocimiu
- Zamek w Kamieńcu Podolskim
- Zamek w Żółkwi
- Zamek w Olesku
Plan pielgrzymki również na stronie głównej