Napisane w dniu 1 września 2018Brak komentarz | Aktualności

Dożynki Parafialne 2018

“… Niech ziemia nasza stanie się ołtarzem, 
a Chleb Komunią dla spragnionych Ciebie …”

/ks.Józef Zawitkowski/

      26 sierpnia 2018r. nasza parafia w święto Matki Boskiej Częstochowskiej zanosiła dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Bogu złożyliśmy dzięki za możliwość zebrania plonów, że zachował nas od klęski powodzi, gradu i nawałnic. Mszę św. poprzedziła procesja, w której przedstawiciele Szostki wnieśli do świątyni wieniec dożynkowy w asyście kapłanów, ministrantów i pocztów sztandarowych z Ochotniczych Straży Pożarnych z Broniewa i Szostki.

       Uroczysta suma dożynkowa o godz. 11.00 sprawowana była intencji parafian. Sumie przewodniczył. Proboszcz ks. Zbigniew Raj, homilię wygłosił nasz parafianin ks. Piotr Patyk przebywający obecnie na wakacjach a studiujący w Insbrucku w Austrii. W swoim kazaniu mówił o wartości chleba, o ciężkiej pracy rolnika. Nawiązał również do święta Czarnej Madonny Częstochowskiej, o miłości matki do dzieci, miłości Bożej Matki dla każdego z nas.
W czasie ofiary Mszy św. przedstawiciele Broniewa, Broniewka i Szostki złożyli na ołtarzu dary ofiarne tegorocznych plonów: chleb, owoce, warzywa i miód. Dobrodziejstwa te pobłogosławił i poświęcił ks. Zbigniew. Po Eucharystii wierni podzielili się chlebem z tegorocznych zbóż, a na terenie ogrodu plebanijnego czekał gorący żurek, słodkości, napoje, których wspólnie pokosztowaliśmy a przygotowali je mieszkańcy Szostki.

   Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania parafialnej uroczystości a także Paniom z Broniewka za ciasto, które wzbogaciło poczęstunek-serdecznie dziękujemy.

Tagi: