Napisane w dniu 6 lutego 2022Brak komentarz | Aktualności, Strona główna

4 lutego 2022 -Adoracja Najświetszego Sakramentu

“O mój Jezu , w Hostii skryty,

na kolanach wielbię Cię.

W postać chleba Tyś spowity,

Bóstwo Twoje kryje się.

Ty, co rządzisz całym światem,

me zbawienie w ręku masz;

Tu przed Twoim majestatem,

aniołowie kryją twarz”

4 lutego, to dzień adoracji Najświętszgo Sakramentu w naszej broniewskiej parafii. Adorować tzn. czcić Boga, spotkać się z Nim, zatrzymać dłużej przed Chrystusem, Bogiem, Stwórcą, Zbawicielem.

Adoracja w naszej wspólnocie rozpoczęła się po Mszy świętej o godz. 8.00.

Po Eucharystii mieszkańcy Broniewa rozpoczęli wielbić ukrytego w Hostii Jezusa modlitwą różańcową. W ciągu dnia wierni przybywali do świątyni zanosząc prośby i dziękczynienia przed Boski tron . O godz. 11.30 mieszkańcy Broniewka odmówili modlitwę różańcową, a o godz.12.00 wybrzmiał Anioł Pański, po którym Proboszcz odśpiewał litanię do Matki Boga i Człowieka autorstwa ks. Lecha Gralaka.

O godz 14.30 mieszkańcy Szostki rozważali modlitwę różańcową a następnie koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po koronce Proboszcz wraz z wiernymi odmówił Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po której rozpoczęła się Eucharystia.

Eucharystią zakończył się dzień skupienia naszej parafii. Pamiętajmy, otwierajmy nasze serca na tę Wielką Tajemnicę Wiary, by ją głębiej poznać i żyć według Niej.

Pamiętajmy o mądrości zawartej w słowach Jana Pawła II: “Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym, ale raczej czasem, który zyskujemy, aby nadać głęboko ludzki charakter naszym relacjom z innymi i naszemu życiu”/Dies Domini, 7/.

Tagi: