Napisane w dniu 17 kwietnia 2023Brak komentarz | Aktualności, Strona główna

16 kwietnia 2023- Niedziela Miłosierdzia Bożego

Bóg nikomu Miłosierdzia Swego nie odmówi.

Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się Miłosierdzie Boże”.

/Dz 72/

Niedzielę Miłosierdzia obchodzimy w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. W 1995 roku Jan Paweł II wprowadził to święto do wszystkich diecezji. Pięć lat później w dniu kanonizacji św. Siostry Faustyny, Papież ogłosił święto dla całego Kościoła na świecie.

Pan Jezus powiedział do Siostry Faustyny:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia /Dz. 299/. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski /Dz. 699/.

W naszej parafii w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15.00 (godz. śmierci Pana Jezusa), przed Najświętszym Sakramentem wspólnie modliliśmy się, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wypraszając dla siebie i swoich rodzin Boże Miłosierdzie.

Tagi: