Napisane w dniu 16 października 2019Brak komentarz | Aktualności

13 października 2019

“Fatima – źródło życia, skąd emanuje nieprzerwanie odkupienie i łaska, zawsze silniejsza niż zło”

/Jan Paweł II /

       W niedzielę 13 października świętowaliśmy kolejną rocznicę ostatniego objawienia w Fatimie. W tym dniu przypadł także XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.
Na Mszy świętej o godz.9.00 nasza Schola pięknym śpiewem uczciła pamięć naszego świętego papieża Jana Pawła II , włączając się tym samym w oprawę muzyczną Eucharystii. Południowa suma o godz. 11.00 połączona była z nabożeństwem różańcowym.

        Po Eucharystii zanim udaliśmy się z procesją do czterech ołtarzy (przygotowanych przez mieszkańców Broniewa, Broniewka, Płowek i Szostki) w kościele rozpoczęliśmy modlitwę różańcową odmawiając pierwszą tajemnicę Zmartwychwstania. Następnie z figurą Matki Bożej Fatimskiej przemierzaliśmy dróżki broniewskie udając do poszczególnych ołtarzy rozważając kolejne tajemnice chwalebne. W procesji Najświętszej Panience towarzyszyła orkiestra pod kierownictwem pana Arkadiusza Skuratowicza, panie niosące różaniec, kapłan, liturgiczna służba ołtarza, druhowie strażacy z Broniewa i Szostki i wierni przybyli na uroczystość.

  Dziękujemy wszystkim za godne przeżycie, przygotowanie i uświetnienie naszej parafialnej uroczystości, i pamiętajmy o modlitwie na różańcu.

Tagi: