13 maja – kolejna rocznica objawień w Fatimie
„Odmawiajcie codziennie różaniec,
aby uprosić pokój dla świata i koniec wojny”.
13 maja 2026 roku obchodziliśmy 109. rocznicę objawień fatimskich .Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Tadeusz, który w wygłoszonej homilii nawiązał do Ewangelii św. Jana oraz do przesłania objawień fatimskich.
Po zakończeniu Mszy Świętej wyruszyliśmy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej i różańcem, odmawiając chwalebne tajemnice różańca. W atmosferze modlitwy i skupienia zgromadziliśmy się następnie przy figurze Matki Bożej, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy Litanię Loretańską oraz pieśń „Boże Abrahamów”, prosząc o upragniony dar deszczu.
Po otrzymanym błogosławieństwie rozeszliśmy się do swoich domów, powierzając Matce Bożej nasze intencje i codzienne troski.