Napisane w dniu 2 listopada 2021Brak komentarz | Aktualności

VI dekanalne spotkanie Kół Żywego Różańca W Sanktuarium w Radziejowie

„Cierpliwą, wytrwałą modlitwą jest różaniec. Kiedy powtarzamy Zdrowaś Maryjo, to tak, jakbyśmy trzymali się ręki Matki Boskiej, a kiedy wymawiamy imię Jezus – jakbyśmy wciąż pukali do drzwi Jego domu” /ks.Jan Twardowski/

23 października 2021 w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radziejowie już po raz szósty spotkały się Koła Żywego Różańca z dekanatu radziejowskiego. Zebranych przywitał proboszcz o. Krzysztof Tarnowski a o. Robert Stachowiak poprowadził konferencję. Następnie odbyła się procesja z kopią Cudownego Obrazu, podczas której Koło Żywego Różańca z naszej parafii ze swoim Proboszczem prowadziło modlitwę różańcową. O godz. 12.00 rozpoczęła się koncelebrowana Msza św. sprawowana przez kapłanów naszego dekanatu. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił nasz Duszpasterz ks. Zbigniew Popławski.

Po Eucharystii zostaliśmy zaproszeni na obiad do auli św. Antoniego

Pokrzepieni powróciliśmy do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu, potem o. Robert poprowadził i wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem powróciliśmy do naszych parafii.

Tagi: