Napisane w dniu 27 lipca 2018Brak komentarz | Aktualności

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

“Obiecuję w nadmiarze miłosierdzia mojego Serca, że tym wszystkim, którzy będą przystępować do Komunii św. przez dziewięć kolejnych miesięcy w pierwsze piątki użyczę łaski pokuty, tak, iż nie umrą w mojej niełasce, ani bez sakramentów świętych, a moje Serce będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia”.

Słowa Jezusa do św. Małgorzaty Marii Alacoque

       8 czerwca 2018 roku, obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W naszej parafii był to czas Białego Tygodnia. Czas tak ważny dla każdego dziecka, które przystąpiło I raz do Komunii Świętej. Czas umocnienia w wierze, zrozumienia czym jest Sakrament Eucharystii i przygotowanie do świadomego, pełnego uczestnictwa w Ofierze Mszy św. Dzięki tej uroczystości dzieci jeszcze głębiej mogły przeżyć, zrozumieć miłość Boga do człowieka.
Kult tego Święta zaczął rozszerzać się od XVII za sprawą św. Małgorzaty Marii Alacoque z klasztoru wizytek i jej spowiednika św. Jana Eudesa. Świętej Małgorzacie, Jezus objawił swoje Serce, obiecując udzielać łask Jego czcicielom.

Oto słowa Jezusa skierowane do św. Małgorzaty w czasie ostatniego objawienia 10 czerwca 1675r.

“Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że nie szczędziło niczego aż do zupełnego wyniszczenia się dla okazania im miłości, a w zamian za to doznaje od większości ludzi tylko gorzkiej niewdzięczności, wzgardy, nieuszanowania, lekceważenia, oziębłości i świętokradztw, jakie oddają mu w tym Sakramencie Miłości. Dlatego żądam, aby pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała był odtąd poświęcony jako osobne święto ku czci Mojego Serca i na wynagrodzenie Mi przez komunię i inne praktyki pobożne zniewag, jakich doznaję”.

Tagi: