Napisane w dniu 26 listopada 2017Brak komentarz | Aktualności

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej oraz I rocznica Komunii świętej

 

„Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”/Jan 6, 51/

 

        15 czerwca w naszej parafii to podwójne święto. Obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwane Bożym Ciałem. Uroczystą Mszę św. sprawował ks. Zbigniew nasz Duszpasterz, który wygłosił piękne kazanie dotyczące tajemnicy, która skrywa się pod postaciami chleba i wina.

        To czwartkowe przedpołudnie było także wielkim przeżyciem dla dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły do swego serca Pana Jezusa. Obchodziły pierwszą rocznicę tego wielkiego święta. To dzieci włączyły się w oprawę Liturgii: czytaniami, śpiewem psalmów, modlitwą powszechną i procesją darów. Po Eucharystii przed Panem Jezusem w monstrancji odmówiliśmy litanię do Najświętszego Serca Jezusa. Następnie wyszliśmy, by adorować Pana w Najświętszym Sakramencie udając się do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Broniewa, Broniewka, Szostki i Płowek. Przy każdym z ołtarzy wsłuchiwaliśmy się w Ewangelię i śpiewaliśmy suplikacje. Nasz Zbawiciel przeszedł drogami Broniewa w asyście liturgicznej służby ołtarza, dziewczynek sypiących kwiatkami, pań niosących feretrony, dziewczynek z poduszeczkami, pocztów sztandarowych z OSP Broniewa i Szostki oraz wiernych przybyłych na uroczystość.

      Po procesji było błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i odśpiewaliśmy hymn Te Deum – Ciebie Boga Wysławimy. Na zakończenie dzieci, które obchodziły Komunię rocznicową otrzymały pamiątkowe obrazki i słodką niespodziankę.

Tagi: