Napisane w dniu 20 marca 2024Brak komentarz | Aktualności

Rekolekcje Wielkopostne 2024

15 marca 2024 roku w naszej parafii Drogą Krzyżową rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ks. Kamil Chabasiński , duchowny z czteroletnim stażem kapłańskim. Obecnie ks. Kamil posługuję jako wikariusz w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Zduńskiej Woli. Tematem trzydniowych nauk rekolekcyjnych była pierwsza z cnót Boskich, wiara. Rekolekcjonista w swoich rozważaniach tłumaczył, jaka powinna być prawdziwa wiara. Często twierdzimy, że jesteśmy ludźmi wierzącymi , ale nie żyjemy wg nauk Chrystusa. Ta nasza „wiara” jest jednostronna, bez żadnych deklaracji. Prawdziwa wiara to słuchanie i wsłuchiwanie się w to, co mówi do nas Pan, a mówi do nas przez Pismo święte, sakramenty i Kościół. Wiara to pokładanie ufności w Boga „Jezu ufam Tobie”, to „przyklejenie się” do Jezusa.

Sobota była dniem pojednania i odpuszczenia win w sakramencie pokuty. Pamiętajmy, że każda szczera spowiedź to jeden krok do Boga.

W dzień Pański zakończyły się rekolekcje, ten szczególny czas, który przygotował nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Dziękujemy ks. Kamilowi za głoszone Słowo Boże i poświęcony czas. Niech głoszone nauki i własne przemyślenia przymnożą nam wiary.

Życzymy naszemu Rekolekcjoniście wzrastania w kapłaństwie, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Tagi: