Napisane w dniu 26 listopada 2017Brak komentarz | Aktualności

Parafianie z Broniewa na XIV Kongresie Kół Różańcowych Diecezji Włocławskiej w Świnicach Warckich

“Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem”

|św. Jan Maria Vianney| 

        Październik tak jak maj możemy nazwać miesiącem Maryjnym. W tym miesiącu trwamy w modlitwie różańcowej rozważając wydarzenia z życia Jezusa i jego Matki Maryi. Prośby o tę modlitwę Maryja przekazywała w swoich objawieniach między innymi Gietrzwałdzie, Fatimie, Lourdes. Papież Leon XIII wzywał do codziennego odmawiania różańca a Jan Paweł II mówił “Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: “Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.”

      W sobotę 7 października grupa pielgrzymów z naszej parafii wyjechała do Świnic Warckich miejsca chrztu i narodzin głosicielki Bożego Miłosierdzia. W tym wyjątkowym miejscu już po raz XIV odbywał się diecezjalny kongres Kół Żywego Różańca, którego byliśmy uczestnikami tym samym włączyliśmy się w inicjatywę „Różaniec do granic” . Przed uroczystościami w sanktuarium udaliśmy się do pobliskiej wioski Głogowiec, miejsca gdzie swoje dzieciństwo spędziła Helena Kowalska, późniejsza Święta. Przybyłych pielgrzymów przywitał kustosz sanktuarium ks. Janusz Kowalski. Z domu rodzinnego , który wcześniej zwiedzaliśmy, dzieci z kółka różańcowego wyniosły relikwie Świętej, które niesione były w procesji do parafii Mistyczki z Głogowca, Świnic Warckich. W czasie procesji odmawialiśmy różaniec i śpiewaliśmy pieśni religijne, a poszczególne wspólnoty niosły relikwie św. Faustyny. W Świnicach Warckich była sprawowana ofiara Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Wiesław Mering, który podkreślił jak silna jest moc modlitwy różańcowej „Kiedy modlimy się wspólnie pierzchnie moc szatana” . Nawiązał także do niepokoju wielu osób tym się dzieje na świecie i naszej Ojczyźnie, tłumaczył abyśmy powierzali te sprawy Bogu przez Matkę Różańcową „ Nasze zmęczenie, nasz trud pielgrzymi …..Niech Ci miła będzie Panie nasza modlitwa, przyjmij ją i wysłuchaj….Po to tu przybyliśmy dzisiaj, aby przypomnieć, kto jest naszą bronią i naszą mocą, żebyśmy nie wątpili i nie poddawali się lękowi!” – mówił biskup włocławski.

              Na zakończenie uroczystości w godzinie miłosierdzia uczestniczyliśmy w koronce do Bożego Miłosierdzia. po której biskup pobłogosławił wiernych tym samym kończąc XIV kongres Kół Żywego Różańca diecezji włocławskiej. 

 

{gallery}Faustyna{/gallery}

Tagi: