Napisane w dniu 26 listopada 2017Brak komentarz | Aktualności

Odwiedziliśmy dawną stolicę Polski 

      W ostatni dzień wakacji młodzi parafianie broniewscy wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Płocka.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ogrodu zoologicznego. Podziwialiśmy wiele gatunków zwierząt: ssaki, ptaki, gady płazy czy bezkręgowce. Dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci cieszyły się surykatki, żyrafy, słonie, lwy, tamaryny. Obserwowaliśmy karmienie fok, a odważni mogli potrzymać na szyi węża.
Po odwiedzinach w płockim zoo udaliśmy się na Starówkę, gdzie pierwsze kroki skierowaliśmy ku Bramie Miłosierdzia  mieszczącej się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, miejscu pracy i pierwszego objawienia Jezusa siostrze Faustynie  22 lutego 1931r.. Tak  siostra Faustyna zapisała w swym dzienniczku “Zbawiciel ubrany był w białą szatę, a z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa promienie: blady i czerwony…” Po chwili powiedział mi Jezus: Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie (Dz. 47).
Po duchowym przeżyciu w tym cudownym miejscu  przeszliśmy do  Bazyliki Katedralnej z Kaplicą Królewską, gdzie znajdują się groby władców Polski: Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego i wielu książąt mazowieckich oraz replika słynnych brązowych Drzwi Płockich.
Pełni wrażeń i przeżyć duchowych powróciliśmy do naszych domów.

Serdecznie dziękujemy naszemu Proboszczowi za organizację i opiekę nad przebiegiem naszej „wyprawy”.

 {gallery}plock{/gallery}

Tagi: