Napisane w dniu 8 maja 2022Brak komentarz | Aktualności

Odpust ku czci św. Wojciecha

24 kwietnia 2022 roku w naszej parafii obchodziliśmy odpust ku czci św. Wojciecha. Uroczystości odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ojciec Edward Podgórski z klasztoru Ojców Franciszkanów w Radziejowie.

Duchowny w swej homilii przypomniał działalność naszego Patrona. Główną uwagę skupił na słowie wiara. Często człowiek zapytany czy wierzysz? Odpowiada: tak, wierzę. A jak nasza wiara? czy modlimy się codziennie? czy uczestniczymy w ofierze Eucharystii? czy zachowujemy przykazania? czy miłujemy bliźniego? A może lekceważymy Mszę świętą, łamiemy posty, kpimy z Boga, żyjemy w gniewie. Słowo wierzę łatwo się wypowiada tylko, czy ono pokrywa się z naszymi czynami? Święty Wojciech żył zgodnie z nauką Jezusa Chrystusa, mimo licznych porażek i niebezpieczeństw, nigdy od tej nauki nie odstąpił. Jego życie i wierność Najwyższemu powinna być przykładem dla każdego z nas. Czy znam Jezusa ? Na to pytanie odpowie nasze codzienne życie.

Bezpośrednio po uroczystej Eucharystii wyruszyła procesja wokół kościoła. Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie, towarzyszyło duchowieństwo, liturgiczna służba ołtarza, asysta z feretronami, poczty sztandarowe OSP z Broniewa i Szostki oraz Orkiestra Dęta pod batutą Arkadiusza Skuratowicza.

Tagi: