Napisane w dniu 12 grudnia 2019Brak komentarz | Aktualności

Odpust ku czci św. Barbary

       Odpustem ku czci św. Barbary patronki naszej parafii zakończyły się rekolekcje adwentowe. Sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił prowadzący nasze nauki rekolekcyjne ks. prałat dr Zbigniew Skrobicki. W homilii poruszył trzy tematy: adwentu – czasu oczekiwania na przyjście Pana, postaci św. Barbary męczennicy, która poniosła śmierć z rąk swego ojca oraz uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Zakończenie rekolekcji tym roku przypadło 8 grudnia – święto Maryjne i tzw. Godzina Łaski, o której w swym objawieniu w 1947r. w bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała:
“Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski”.

Tagi: