Napisane w dniu 28 kwietnia 2019Brak komentarz | Aktualności

Niedziela Miłosierdzia Bożego

“Pragnęłabym wołać na świat cały: kochajcie Boga, bo dobry jest i wielkiego miłosierdzia”

/Dz. 1372/

       W pierwszą niedzielę po Wielkanocy zgodnie z prośbą Jezusa skierowaną do św. Faustyny obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego „….Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia”.
Msze święte w naszym kościele odprawiane były jak każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. o godz. 15.00 nabożeństwo Bożego Miłosierdzia. Homilie tego dnia wygłosił nasz parafianin ks. Piotr Patyk, obecnie studiujący w Insbrucku. W swoim kazaniu nawiązał do Ewangelii, w której Tomasz nie potrafi uwierzyć słowom apostołów, że widzieli Pana. A my, jaka jest nasza wiara? Poruszył także temat wielkiego miłosierdzia, Boga do człowieka. A jaka jest nasza postawa wobec bliźnich: oszczerstwo, zazdrość, gniew …   czy my potrafimy przebaczć, przyznać się do błędu? jakie jest nasze miłosierdzie wobec drugiego człowieka?
W tym dniu na Mszach świętych, zostały poświęcone obrazy Jezu ufam Tobie przyniesione przez wiernych. Poświęcony też został ornat Maryjny podarowany naszej parafii przez Proboszcza parafii Dobrego Pasterza z Orchowa.
O godz. 15.00 w godzinę śmierci naszego Pana Jezusa wierni przybyli na nabożeństwo Bożego Miłosierdzia. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówiliśmy Litanię do Bożego Miłosierdzia, Koronkę, oddaliśmy się opiece Bogu Miłosiernemu. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem odśpiewaliśmy „Jezu Ufam Tobie”.

Tagi: