Napisane w dniu 13 stycznia 2019Brak komentarz | Aktualności

Niedziela Chrztu Pańskiego – Koncert kolęd w wykonaniu naszej Scholi

     „Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju. Uspokaja tumult i wzburzenie myśli, uśmierza gniew. Przygotowuje ludzi do miłości, łączy odstępców, godzi wrogów”

                                                                                                                                                                                                           /św. Bazyli Wielki/

    W niedzielę 13 stycznia 2019r. obchodziliśmy uroczystość Chrztu Pańskiego. Piękna, przejmująca i pouczająca homilia naszego Duszpasterza pozwoliła przypomnieć, zrozumieć, przemyśleć, czym jest sakrament Chrztu? To najważniejszy sakrament, który otwiera nam bramy Zbawienia. To największy Dar Nowego Życie w Chrystusie, który otrzymujemy z woli naszych rodziców. Tylko jaka jest ich moc wiary? Skarb ten należy pielęgnować, powierzony zostaje On rodzicom i chrzestnym. To oni powinni prowadzić do duchowego wzrostu dzieci, dawać świadectwo swą wiarą i pamiętać o modlitwie za te dzieci.
W tę uroczystość nasze dzieci z parafialnej Scholi, którzy uświetniają swym śpiewem niedzielne Eucharystie na sumie, zaprezentowali tradycyjne kolędy i piosenki Bożonarodzeniowe. Piękny śpiew naszych Artystów pozwolił nam jeszcze raz przeżyć Narodziny Jezusa. Proboszcz, Zbigniew Raj podziękował naszym Gwiazdom, opiekunowi zespołu, rodzicom, dziadkom, że znajdują czas aby dowozić dzieci na próby, aby mogły szlifować swój kunszt wokalny pod czujnym okiem pana Karola Brzykcy.
Gromkie brawa świadczyły o profesjonalnym śpiewie naszych milusińskich. Ta niedzielna duchowa uczta ukoiła niejedno wrażliwe serce na piękny wokal dzieci.

Zapraszamy do wysłuchania kolęd naszej Scholi:

Bosy pastuszek

Do stajenki

Trzej królowie

Kolędnicy, wędrownicy

Gore Gwiazda Jezusowi

Cicha noc

Tagi: