Napisane w dniu 26 listopada 2017Brak komentarz | Aktualności

Ks. Marek Bałwas wśród parafian broniewskich

“Wiara rodzi się z tego, czego się słucha, czyta, ogląda”- ks. Marek

 

           6 listopada gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Marka Bałwasa duchownego diecezji włocławskiej z Ciechocinka. To kapłan, który po wypadku samochodowym porusza się na wózku inwalidzkim. Jest duszpasterzem młodzieży. Mówi o sobie: “Jestem Osiołkiem na kółkach”, który przywozi ze sobą Jezusa, pragnie się Nim dzielić ze wszystkimi, do których dociera z Dobrym Przesłaniem w czasie audycji radiowych ”Kwadrans z Dobrym Przesłaniem”, a także podczas rekolekcji, spotkań i konferencji .

        W naszej parafii ks. Marek przedstawił świadectwo swojego życia, podzielił się doświadczeniami choroby i sprawował niedzielną Eucharystię. o godz. 11.00

      Ks. Marek napisał i wydał  2 tomy książki pt. „Dobre przesłanie Osiołka na kółkach”. Pierwsza część pisze autor zawiera “moje przemyślenia i refleksje na różne tematy. Dotyczą one życia codziennego, życia wiarą, różnych doświadczeń, które przeżyłem ja sam, a także zawarte są w niej doświadczenia różnych ludzi, którzy dzielą się nimi ze mną poprzez kontakt zarówno realny jak i wirtualny”.  W drugim  tomie “znajdują się moje wypowiedzi na temat różnch wydarzeń życia naszego kraju, społeczeństwa, znaków czasu, które należy odczytywać w perspektywie Ewangelii. To  lektura dla wszystkich, ks. Marek pisze: „polecam dobre przesłanie….. dla młodzieży, dla osób dorosłych, a nawet do dla ludzi w podeszłym wieku, by do końca życia trwać w wierze, oczekując z nadzieją na spotkanie z Chrystusem w domu Ojca.”

        Po zakończonych mszach św. była okazja zakupu książek i płyty CD z nagraniami jego homilii.

 

Tagi: