Napisane w dniu 10 października 2020Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne, Strona główna

Intencje mszalne i ogłoszenia parafilne 12X-18X.2020

MSZE ŚWIĘTE 12– 18.X.2020r.

Poniedziałek
12.X.2020 r.

g. 17.00

+Kazimiera Szatkowska – int. siostry Czesławy
Wtorek
13.X.2020 r.
g.17.30

g. 18.00
Różaniec

+Kapelmistrz Jan Skuratowicz –int. Błażeja Patyka
Środa
14.X.2020 r.

g. 17.00

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY-O zgodę i jedność w Ojczyźnie, parafii i rodzinach;-O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii; -O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków; -W pewnej intencji wiadomej Panu Bogu;
Zmarli: +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących; +Dominik Rzeczkowski – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami; +Stefan Krakowski – int. Jerzego Nowackiego z rodz.; +Andrzej Andrzejewski – int. rodz. Skowrońskich+Irena Skowrońska – int. rodz. Zielińskich+Eugenia Świątkowska – int. rodz. Lewandowskich z Sikorowa;
Czwartek
15.X.2020 r.

g. 8.00

g. 16.30

W intencji Parafian

RÓŻANIEC
Piątek
16.X.2020 r.

g. 17.00

+Wanda Lewandowska –int. Grażyny i ZygmuntaNowakowskich z dziećmi
Sobota
17.X.2020 r.

g. 17.00

+Marian Ziętarski – int. rodziny Jędrzejewskich
29. NIEDZIELA ZWYKŁA
18.X.2020 r.

g. 9.00


g. 11.00

+Weronika i Stefan Kępscy oraz Mirosława Podolska – int. rodziny Kępskich

+Teresa Wendrowska – int. chrześniaka Marianaz rodz.

RÓŻANIEC o godz. 16.30 wyjątkowo we wtorek 17.30

W NIEDZIELĘ RÓŻANIEC ODMAWIAMY RODZINNE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

11 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek – św. Teresę od Jezusa; w piątek – św. Jadwigę Śląską; w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.

2. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski, w ramach którego przypominamy naukę papieża Polaka. Tradycyjnie będą zbierane ofiary do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.

3. Wspominając kolejną rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że NMP przekazała człowiekowi swoją pomoc dla osiągnięcia zbawienia. Pomocą tą jest różaniec. We wtorek nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30 a po nim Msza święta. Będziemy gościć Orkiestrę Dętą ze Skulska pod batutą P. Kapelmistrza Arkadiusza Skuratowicza.

4Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – taca inwestycyjna. Jest to Niedziela Misyjna, puszka na cele misyjne po Mszy św. Niedziela – DOMINICANTES.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie z osobami przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5W zakrystii można zaopatrzyć się w kalendarze na 2021 rok w cenie: ścienne po 7 zł, kieszonkowe po 5 zł, a kalendarze Rolników po – 28 zł.

6. Dziękuję Pani Grażynie Patyk, Państwu Alinie i Marianowi Walentowiczom oraz Panu Błażejowi Patykowi za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

7. Biskup włocławski zaprasza wszystkich Parafian diecezji włocławskiej do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pl/białoczerwona

Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku.

7. Dziękuję rodzinie ze Szostki za ofiarę na kościół – 200 zł;

dziękuję P. Kapelmistrzowi Arkadiuszowi Skuratowiczowi i P. Błażejowi Patykowi za zakup i zamontowanie sumatora w naszym kościele; dziękuję P. Romanowi Piłatowi za ofiarę na rzecz naszej parafii; dziękuję Pp. Beacie i Maciejowi Przybylskim z dziećmi i mamą ze Szostki za bukiet róż do figury Matki Bożej Fatimskiej

8. Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże.

Tagi: