Napisane w dniu 28 sierpnia 2021Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne, Strona główna

Intencje mszalne i ogłoszenia parafialne 30.08- 05.09.2021

MSZE ŚWIĘTE 30.VIII – 5.IX.2021r.

Poniedziałek
30.VIII.2021 r.

g. 17.00

+Wanda Lewandowska – int. Zofii i Mariana Nowakowskich
Wtorek
31.VIII.2021 r.

g. 8.00

-W intencji Parafian – int. x.prob.
Środa
1.IX.2021 r.


g. 17.00

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY-O zgodę i jedność w Ojczyźnie, parafii i rodzinach;-O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii; -O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków; -O Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla Miłosza z okazji 7. Rocznicy Urodzin – int. rodziców i braci

Zmarli: +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących; +Dominik Rzeczkowski – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami; +Jacek Adamkiewicz – int. Pana sołtysa Zdzisława Sobieraja; +Marianna Łyczak – int. Pana sołtysa Zdzisława Sobieraja; +Maria Hejmanowska i Bogusław Wyborski – int. Mirosławy z rodziną.+Ks. Michał Sadowski;
Czwartek
2.IX.2020 r.

g. 8.00

+Ks. Kazimierz Górski – int. x.prob.
Piątek
3.IX.2021 r.

g. 17.00

+Krzysztof Jędrzejewski – int. Radnych i Sołtysów Gminy Radziejów
Sobota
4.IX.2021 r.

g. 17.00

-W intencji Członków KŻR – int. Róży Broniewo II
23. NIEDZIELAZWYKŁA
5.IX.2021 r.

g. 9.00

g. 11.00

W intencji Parafian


+Marianna i Zygmunt Siarkowscy, Bożena Nowak –int. Krzysztofa z rodziną

22. NIEDZIELA ZWYKŁA

DOŻYNKI PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy święto dziękczynienia za plony – dożynki. Panu Bogu dziękujemy za tegoroczne zbiory. Dzisiaj także każdy z nas powinien podziękować dobremu Bogu za chleb powszedni, o który prosimy każdego dnia w modlitwie pańskiej.

Podziękowania: Gospodarzom, tj. mieszkańcom Szostki, tej części od Pp. Jakubowskich do Pp. Andrzejewskich, Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szostki i Broniewa, Orkiestrze Dętej ze Skulska oraz wszystkim, którzy zaangażowali się i przyczynili do tego, by dzisiejsza uroczystość mogła się odbyć.

2W środę rozpoczyna się kolejny rok szkolny, zachęcam rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, gdyż rodzice są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami.

3Pierwszy września, to kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, polećmy w tym dniu w naszych modlitwach tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedzę z Panem Jezusem chorych od godz. 900. O godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, szczególnie zachęcam dzieci i młodzież, aby nowy rok szkolny rozpoczęły z Panem Bogiem.

5. W zakrystii możemy nabyć kalendarze ścienne w cenie: duże 7 zł, a małe 5 zł.

6. Za tydzień tj. 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej będziemy prosić Pana Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych będziemy kwestować na ich rzecz.

7. Dziękuję Pani Grażynie Patyk, Państwu Alinie i Marianowi Walentowiczom oraz Panu Błażejowi Patykowi a także Pani Sylwii Moraczewskiej i Elżbiecie Błaszak za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać.

8Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!

WARTO POMYŚLEĆ:

Wdzięczność jest pamięcią serca.

Tagi: