Napisane w dniu 6 grudnia 2020Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne, Strona główna

Intencje mszalne i ogłoszenia parafialne 07.12-13.12.2020

MSZE ŚWIĘTE 7. – 13.XII.2020r.

Poniedziałek
7.XII.2020 r.

g. 6.30

+Bożena Pińska – int. siostry Małgorzaty z rodz.
Wtorek
8.XII.2020 r.

g. 6.30

-W intencji Parafian
Środa
9.XII.2020 r.

g. 16.00

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY-O zgodę i jedność w Ojczyźnie, parafii i rodzinach;-O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii; -O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków;
Zmarli: +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących; +Dominik Rzeczkowski – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami; +Jerzy Patyk – int. rodz. Majewskich i Rogackich; +Jacek Płacheciński – int rodz. Górniewiczów i Wysockich; +Blandyna (17.r.śm.) i Józef Kwiatkowscy, Marek Kwiatkowski, Wiktoria i Stanisław Kujawa – int. rodziny+Jan Matuszewski – int. rodz. Gapskich i Depta; +rodzice Częstochowscy – int. córki z rodziną.
Czwartek
10.XII.2020 r.

g. 6.30

+Natalia Majewska – int. Anny Zabłockiej z rodz.i Jana Ratajczyka z Jadownik
Piątek
11.XII.2020 r.

g. 6.30

+Bogusław Zasada –int. Krystyny Źmierczak
Sobota
12.XII.2020 r.

g. 6.30

+Ks. Józef Nowak
III. NIEDZIELA ADWENTU
13.XII.2020 r.

g. 9.00

g. 11.00

+Jan i Eugenia Sałaj – int. córki Marii z mężem

+Adam i Maria Gadzinowski -int. wnuka Witoldaz rodz.

II. NIEDZIELA ADWENTU

6 grudnia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj uroczystość odpustową ku czci św. Barbary. Liturgii i modlitwie przewodniczy O. Edward Podgórski, któremu dziękujemy również za poprowadzenie rekolekcji adwentowych.

2. W liturgii wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Łucję; w środę – św. Jana Diego; w piątek – św. Damazego; w sobotę – Matkę Bożą z Guadalupe.

3. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Święto to obchodzone było w Kościele wschodnim już w VIII w. Kościół zachodni przyjął je wiek później, w Polsce przyjęło się ono w XIV stuleciu. Prawdę o Niepokalanym Poczęciu zdogmatyzował papież Pius IX 8 grudnia 1854 r. Treścią wiary jest, że Bóg wybrał od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Maryja jest więc godnym przybytkiem Wcielonego Słowa.

4Z okresem adwentu są związane msze roratnie – ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty w naszej parafii, w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 6.30.

5. W czwartek wspomnienie NMP Loretańskiej, po Mszy św. zawierzymy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną Matce Bożej odmawiając litanię loretańską.

6 Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – taca inwestycyjna.

Dziękuję rodzinie z Broniewka za ofiarę na kwiaty (gwiazdy betlejemskie) – 300 zł, oraz pewnej rodzinie za ofiarę 100 zł na śmieci cmentarne. Przy tej okazji dziękuję również wszystkim, którzy swoją ofiarą wsparli rekolekcje parafialne.

7W zakrystii możemy nabywać opłatki wigilijne, świece Caritas i kalendarze na 2021 rok.

8. Dziękuję Pani Grażynie Patyk, Państwu Alinie i Marianowi Walentowiczom oraz Panu Błażejowi Patykowi za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności +Jan Matuszewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

10. Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz zdrowia.

Szczęść Bożę!

Tagi: