Napisane w dniu 26 stycznia 2020Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne 27.01-02.02.2020

Poniedziałek, 27.01.2020r.

g.16.00– +Leszek Górniewicz – int. Marii i Kazimierza

Wtorek 28.01.2020

g.8.00 W intencji Parafian

Środa 29.01.2020

g. 16.00 NOWENNA DO NMP NIIEUSTAJĄCEJ POMOCY
-O zgodę i jedność w Ojczyźnie, Parafii i Rodzinach; o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej Parafii; o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki int. rodziców i dziadków; O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Aleksandry – int. siostry
Zmarli: +Sabina Gapska int. Aleksandry i Mariusza Dembowskich
+Dominik Rzeczkowskiint. koleżanek i kolegów z gimnazjum ;
+Bożena Pińska – int. rodz, Zielińskich z Piask
+Antoni Gapskiint. rodziny Gapskich i Depta

Czwartek, 30.01.2020

g.16.00+Zofia Zasada – int. chrześniaka daniela z rodziną

Piątek, 31.01.2020

g.8.00 W intencji Parafian

Sobota, 01. 02.2020

g.15.30 Różaniec

godz. 16.00W intencji członków Koła Żywego Różańca – int. Róży Broniewo II

IV Niedziela Zwykła

02.02.2020

g. 9.00 Leon Matuszewski 20r.śm. – int. żony oraz najbliższych

g.11.00 +dziękczynno -błagalna z racji urodzin i imienin Pani Marii Kępskiej z prośbą o łaskę zdrowia.

III Niedziela Zwykła

26 stycznia 2020

Ogłoszenia parafialne

 1. Z woli Ojca Świętego Franciszka dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego
 2. Rozpoczęliśmy ferie zimowe, pamiętajmy podczas różnych gier zabaw o bezpieczeństwie własnym i innych
 3. Z racji, ze święto Ofiarowania Pańskiego przypada podczas ferii, a niektóre dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. wyjeżdżają poza teren parafii, poświecenie świec dzieciom Pierwszokomunijnym odbędzie się w ostatnia niedzielę karnawału 23 lutego.
 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła Pani Grażynie Patyk , Alinie i Marianowi Walentowicz oraz Panu Błażejowi Patykowi.
 5. W dniach 20-25 lipca organizowana jest wycieczka na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej dzisiejsza Ukraina ( Polska : Sandomierz Łańcut, Przemyśl, Kalwaria Pacławska, Krasiczyn – Ukraina: Lwów, Podhorce, Ławra Poczajowska, Krzemieniec, Zbaraż, Chocim, Kamieniec Podolski, Złoczów, Olesko). Cena 1190 zł+650 Hrywien
 6. Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże .

Plan pielgrzymki również na stronie głównej

Kresy wschodnie Rzeczypospolitej

(20-25 lipca 2020)

Dzień 1 (20 lipca)

Wyjazd z Broniewa o godz. 3.00. Przejazd do Sandomierza. Spacer ulicami Starego Miasta. Wąwóz Królowej Jadwigi. Kościół św. Jakuba, zamek , Katedra – Msza św. , Rynek, Brama Opatowska. Ucho Igielne. Rejs statkiem po Wiśle, w trakcie którego będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Przejazd do Łańcuta. Zwiedzanie Zamku Potockich- jednego z najpiękniejszych założeń pałacowych w Polsce południowo -wschodniej. Przejazd na nocleg w okolicach Przemyśla.

Dzień II (21 lipca)

Śniadanie. Przejazd przez Medykę do Lwowa. Całodzienne zwiedzanie miasta. Katedra św. Jura- główny kościół lwowskich greko-katolików, perła architektury barokowej..Przejazd ulicami Lwowa na Cmentarz Łyczakowski jedna z najpiękniejszych polskich nekropolii, na której pochowanych jest wielu wybitnych Polaków i Ukraińców. Cmentarz obrońców Lwowa. Przejazd do centrum. zwiedzanie Opery perły lwowskiego historyzmu. Katedra Ormiańska z pięknymi polichromiami. Katedra Łacińska – miejsce zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej Łaskawej przez króla Jana Kazimierza. Msza święta. Rynek z zabytkowymi kamienicami. Wjazd na Wysoki Zamek. Panorama na miasto z Kopca Unii Lubelskiej. Zakwaterowanie w hotelu w ścisłym centrom miasta. Obiadokolacja. Dania kuchni lwowskiej.

Dzień III (22 lipca)

Śniadanie. Przejazd do Podhorców. Zobaczymy tutaj pozostałości założenia pałacowego należącego kiedyś do rodziny Koniecpolskich. Przejazd do Ławry Poczajowskiej – najważniejszego sanktuarium świata prawosławnego na terenie zachodniej Ukrainy. Przejazd do Krzemieńca – malutkie miasteczko słynącego ze sławnego liceum, do którego uczęszczał m. in. Juliusz Słowacki. Zobaczymy dawny kompleks pojezuicki oraz zwiedzimy dworek Muzeum Juliusza Słowackiego. Msza św. w kościele parafialnym. Przejazd do Zbaraża. Zobaczymy z zewnątrz Pałac rodu Zbaraskich, który zasłynął ze słynnej obrony pod wodzą Jeremiego Wiśniowieckiego z 1694 roku. Przejazd na nocleg do Tarnopola.

Dzień IV (23 lipca)

Śniadanie. Przejazd do Chocimia. Zwiedzanie zamku, pod którym rozegrały się jedne z najważniejszych batalii XVII w. Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Zwiedzanie miasta. Zamek- jedna z najważniejszych warowni na dawnych Kresach, Rynek, Katedra, przy której znajduję się pomnik Michała Wołodyjowskiego. Msza Święta w katedrze lub kościele dominikanów. Powrót na nocleg do Tarnopola. Obiadokolacja.

Dzień V (24 lipca)

Śniadanie. Wycieczka „Śladami króla Jana III Sobieskiego”. Jego śladami udamy się do Złoczowa. Tutejszy zamek był rodowym gniazdem rodziny Sobieskich. Zwiedzanie zamku, w którym aktualnie znajduje się ekspozycja Lwowskiej Galerii Obrazów. Msza Święta w kościele farnym. Przejazd do Oleska. Zwiedzanie zamku, w którym urodził się późniejszy król Rzeczypospolitej. Wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Medyce. Przejazd na nocleg w okolicach Przemyśla.

Dzień VI (25 lipca)

Śniadanie. Przejazd do Przemyśla. Wjazd na Kopiec Tatarski.- panorama miasta oraz zwiedzanie pozostałości Twierdzy Przemyśl. Przejazd do Centrum- spacer po Starówce: Rynek z Pomnikiem Szwejka, Katedra Grekokatolicka. Katedra Rzymskokatolicka – Msza Święta Zamek Kazimierzowski. Przejazd do Kalwarii Pacławskiej. Przejazd do Krasiczyna. Zwiedzanie zamku jednego z najpiękniejszych przykładów architektury barokowej w Polsce. Wyjazd w drogę powrotną do Broniewa. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.

Cena: 1190 zł + 650 Hrywien (dla 45 osób płatnych)

Cena obejmuje:

 • 5 noclegów w hotelach pokoje 2 i 3 osobowe
 • Wyżywienie: 5 sniadań, 5 obiadokolacji
 • Obiad w drodze powrotnej
 • Opieka pilota – przewodnika
 • Przewodnik miejski po Lwowie
 • System tour guide dla każdego uczestnika
 • Ubezpieczenie KL i NWW
 • Transport komfortowym autokarem, opłaty drogowe, parkingi
 • Bilety wstępów w Polsce:
 • Res statkiem po Wiśle w Sandomierzu
 • Zamek w Łańcucie
 • Zamek w Krasiczynie

W kwocie 650 Hrywien ujęto:

 • Cmentarz Łyczakowski
 • Katedra Ormiańska
 • Katedra Łacińska
 • Zwiedzanie Opery
 • Zamek Podhorce
 • Ławra Poczajowska
 • Muzeum Słowackiego w Krzemieńcu
 • Zamek w Chocimiu
 • Zamek w Kamieńcu Podolskim
 • Zamek w Żółkwi
 • Zamek w Olesku

Tagi: