Napisane w dniu 12 kwietnia 2020Brak komentarz | Ogłoszenia parafialne

Intencje i ogłoszenia parafialne 14.04- 19.04.2020

MSZE ŚWIĘTE 14.04– 19.04.2020 r.

Wtorek 14.IV.2020 r.

g. 17.00


+Helena Lajstet – int. siostry z rodziną
Środa 15.IV.2020 r.
g17.00


NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY -O zgodę i jedność w Ojczyźnie, Parafii i Rodzinach; -o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ofiarodawców i Darczyńców naszej Parafii; -o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra i Lenki – int. rodziców i dziadków; -o nawrócenie grzeszników;

Zmarli: +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących;+Sabina Gapska – int. Krystyny z mężem i córkami z Inowrocławia; +Dominik Rzeczkowski – int. Julity Tomczak z mężem i córką; +Wanda Lewandowska – int. Aliny i Mariana Walentowiczów
Czwartek 16.IV.2020 r.

g. 8.00


+W intencji wiadomej Panu Bogu
Piątek 17.IV.2020 r.

g. 8.00


+Ks. Witold Bura
Sobota 18.IV.2020 r.

g. 17.00


-W intencji Parafian
Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.IV.2020 r.


g. 9.00g. 11.00


+Czesław w r.śm., Piotr i Krzysztof Jędrzejewscy – int. rodziny

+Stanisław Pańka – int. Modrzejewskich z Inowrocławia

NIEDZIELA

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

12-13 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Podobnie jak niewiasty i Apostołowie, którzy zastali pusty grób Chrystusa, również my idziemy całemu światu głosić radosną wiadomość, że grób jest pusty, a Chrystus zmartwychwstał.

3. Dziękuję mieszkańcom Płowek za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego / 550 zł.

4. Dziękuję Pani Grażynie Patyk, Państwu Alinie i Marianowi Walentowiczom oraz Panu Błażejowi Patykowi za posprzątanie kościoła oraz prace wykonane przy Grobie Pańskim.

5. Parafianom oraz Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

W trudnym czasie pandemii – kwiecień 2020 r.

Wielkanocne życzenia Biskupa Włocławskiego

Drodzy Księża!

Kochani Diecezjanie Włocławscy!

Kiedy formułuję te słowa, nie wiemy jeszcze, Siostry i Bracia, jaka będzie sytuacja w czasie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nikt z nas nawet nie wyobrażał sobie podobnej możliwości, by Wielkanoc obchodzić bez spotkania z Panem Jezusem w Eucharystii. Co powinni uświadomić sobie chrześcijanie w tak dramatycznych okolicznościach?

Na pewno fakt, że nie są panami własnego życia i śmierci; że ludzkie istnienie jest kruche, a człowiek naprawdę nie jest bogiem! Ludzkie zamierzenia i plany nie niosą żadnej pewności, że uda się je zrealizować!

Nie pomogą nam środki materialne, znaczenie, najrozmaitsze ideologie które nie służą człowiekowi, a raczej tym tylko, którzy je wymyślają i rozpowszechniają.

Gdzie zatem jest realna pomoc dla udręczonych i niepewnych serc ludzkich? Jak zawsze tylko u Niego: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Trzeba nam powrócić do Boga, odwrócić się od prądów kulturowych, które propagują walkę z Nim, które wyśmiewają i atakują naukę Chrystusa oraz porządek moralny, który On przyniósł ludziom. Nie my jesteśmy „bogami”, zamiast wiecznej młodości, używania, szczęścia na ziemi – doświadczamy niepewności, lęku i bezradności!

Moje życzenia dla Was, Siostry i Bracia, są takie: wzmocnijcie w sobie wiarę w Jezusa Chrystusa! W Nim znajdujcie pewność życia, które się nie skończy! W czasie doświadczeń nie pomoże Wam ideologia zbudowana na negacji Boga! Łączcie się ze Zmartwychwstałym Chrystusem! Mówcie Jemu o swojej miłości do Niego, pragnieniu spotkania z Nim we Mszy św., zaproście Go do swoich domów nie tylko na czas Świąt, ale także na każdy dzień życia! Tylko

On może napełnić nas nadzieją, altruizmem, gotowością ponoszenia ofiar, czym wykazywali się wielcy i święci w czasach zarazy! Dzisiaj też nie brak ludzi poświęcających życie dla nas: lekarze, sprawujący władzę, wolontariusze, wojsko, strażacy i inni. Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei i siły, a jej źródłem – zwycięstwo Chrystusa! On zwyciężył zło, pokonał śmierć i nadal zwycięża poprzez wielkanocne sakramenty: chrzest, Eucharystię, spowiedź! One nie są pustym rytuałem, ale żywą, zbawiającą nas Mocą Chrystusa! Tylko idźmy do Niego; zawróćmy z drogi, która od Niego oddala; nie poddawajmy się zwątpieniu: „Miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat!” (J16, 33). Przeżywania Świąt Wielkanocnych w takim duchu życzę Wam, Siostry i Bracia, oraz z głęboką wiarą wszystkich Was błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+Wiesław Mering

Biskup Włocławski

Życzenia należy odczytać w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 2020 r. podczas wszystkich Mszy św. oraz umieścić na stronach internetowych i Facebookowych parafii.

Ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii


Tagi: