Napisane w dniu 3 października 2022Brak komentarz | Aktualności

Dożynki parafialne 2022

“Światło pszennego chleba, w którym wieczność na chwilę zamieszka…” 

/Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II”

28 sierpnia 2022 r. w naszej parafii świętowaliśmy dożynki. W parafialnym kościółku o godz.11.00 rozpoczęła dziękczynna Msza Święta za tegoroczne plony. Gospodarzami tegorocznej uroczystości byli Mieszkańcy Płowej. Wnieśli do świątyni wieniec dożynkowy, który pobłogosławił Proboszcz i rozpoczęła się Eucharystia. Mieszkańcy Płowek wzięli też udział w liturgii słowa a homilię wygłosił nasz proboszcz, Zbigniew Popławski, mówiąc między innymi:

Dożynki to piękny czas, czas naszego podziękowania Bogu za chleb powszedni, o który prosimy w Modlitwie Pańskiej i za to wszystko co znajduje się na naszych stołach. To czas podziękowań ludziom za ich pot, wysiłek i trud, dzięki któremu nie odczuwamy głodu. To czas podziękowań za chleb, którym dzielimy się podczas wigilii, chleb, który staje się ciałem Pana Jezusa, który łamiemy w Eucharystii..Dożynki to czas dziękczynienia i uwielbienia Boga za jego dary, którymi nas obdarza”.

Po homilii zabrał głos Starosta dożynek, który przekazał bochen chleba z tegorocznych zbóż na ręce Proboszcza, a następnie Panie złożyły dary: miód i owoce.

Bezpośrednio po Mszy Świętej tradycyjnie podzieliliśmy się chlebem, a w ogrodzie parafialnym czekał na nas żurek, najrozmaitsze słodkości i napoje.

Tagi: