Napisane w dniu 29 grudnia 2022Brak komentarz | Aktualności

Boże Narodzenie2022

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”.

/Matka Teresa z Kalkuty/

25 grudnia, Boże Narodzenie. O godz. 24.00 w naszym kościele rozpoczęła się Msza Święta zwaną Pasterką. Tak jak pasterze przed ponad dwoma tysiącami lat, tak parafianie i goście przybyli do broniewskiej świątyni, aby w tę noc miłości, noc narodzin naszego Zbawiciela, podziękować Mu za Jego przyjście.

Przy dźwiękach organów i śpiewu kolędy „Wśród nocnej ciszy” Kapłan, Liturgiczna Służba Ołtarza i Weronika Przybylska z figurką Jezusa w procesji weszli do kościoła i położyli „Dzieciątko” w żłóbku. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił nasz Proboszcz ks. Zbigniew Popławski. W kazaniu Duszpasterz wyjaśnił jak wielka i bezgraniczna jest miłość Boga do człowieka. Boga, który nie tylko w tę jedną noc, ale zawsze otwiera się w swojej dobroci na ludzi, zawsze ufa i wierzy w człowieka i człowiekowi. Starajmy się pełni wiary Go naśladować, miłując bliźniego. Niech serca nasze pozbawione będą pychy, zazdrości i wszelkiego zła.

Po Eucharystii Proboszcz podziękował osobom, które przygotowały świątynię na Boże Narodzenie. Odczytał życzenia od ks. bpa. Krzysztofa Wętkowskiego i złożył życzenia parafianom i gościom.

Tagi: