Napisane w dniu 28 grudnia 2021Brak komentarz | Aktualności

Boże Narodzenie 2021

Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem.

Oto Król twój przychodzi do ciebie, Święty i Zbawiciel świata”

/Za 9, 9/

Boże Narodzenie, to pamiątka przyjścia na świat naszego Zbawiciela. Bóg przyszedł na świat i stał się człowiekiem, a nas uczynił swymi dziećmi.

Mszą o północy tzw. Pasterką rozpoczęliśmy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przy dźwiękach organów i rozbrzmiewającego śpiewu kolędy „Bóg się rodzi”, Kapłan, Liturgiczna Służba Ołtarza i Weronika Przybylska z figurką Jezusa wnieśli „Dzieciątko” do świątyni i położyli w żłóbku. Eucharystię sprawował i homilię wygłosił Proboszcz ks. Zbigniew Popławski, który podkreślił, że Bóg pragnie narodzić się w naszych sercach. Powinniśmy szukać Go sercem, nie umysłem czy słowem. Boże Narodzenie wtedy ma sens jeśli dostrzegamy bliźniego w drugim człowieku, bo jeśli nie zobaczymy bliźniego, nie dostrzeżemy też Boga.

Po uroczystej Eucharystii nasz Duszpasterz odczytał życzenia od biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego i osobiście złożył życzenia Parafianom i Gościom.

Niech Narodzone Boże Dziecię przyniesie nam wolność, ugasi spory, umocni w wierze i napełni swoją miłością.

Oto piękny drogowskaz życia wg Matki Teresy z Kalkuty:

ilekroć uśmiechasz się do swojego brata …,kiedy milkniesz, aby wysłuchać … zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei … jest Boże Narodzenie”.

Tagi: