Napisane w dniu 25 grudnia 2019Brak komentarz | Aktualności

Boże Narodzenie 2019

“Cóż masz, niebo nad ziemiany?
Bóg porzucił szczęście swoje,
Wszedł między lud ukochany,
Dzieląc z nim trudy i znoje”

                                                                                 /Franciszek Karpiński/

 

25 grudnia 2019r. to kolejne Boże Narodzenie w naszym życiu. O północy, parafianie broniewscy i goście tak jak pasterze przed ponad 2000 lat przybyli do świątyni aby przeżyć Cud Bożych Narodzin. Przy dźwiękach organów i kolędy „Wśród nocnej ciszy” Kapłan, Liturgiczna Służba Ołtarza i Weronika Przybylska z figurką Dzieciątka Jezus w procesji weszli do kościoła i położyli „Dzieciątko” w żłóbku. Następnie rozpoczęła się Eucharystia w intencji Parafian, którą sprawował Proboszcz Zbigniew Popławski.

W homilii nasz Duszpasterz podkreślił wielką miłość Boga do człowieka. Bóg od początku świata objawia się człowiekowi poprzez znaki, cudowne wydarzenia np. przejście Izraelitów przez Morze Czerwone, poprzez Proroków a na końcu przemówił w sposób pełny – Bóg narodził się jako Człowiek w ubogiej stajence aby człowiek został zbawiony. Tak jak dziecko staje się najważniejsze w rodzinie potrzebuje, przytulenia, miłości tak i Jezus potrzebuje przytulić się do każdego człowieka i my potrzebujemy przytulić się do Niego. Winniśmy troszczyć się o Jezusa, pielęgnować tę miłość i dzielić się nią z drugim człowiekiem.

Na zakończenie Eucharystii kapłan podziękował osobom, które przygotowały świątynię na Boże Narodzenie. Odczytał list z życzeniami od biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, złożył życzenia parafianom i gościom życząc wiary, nadziei i miłości.

Tagi: