Napisane w dniu 13 czerwca 2023Brak komentarz | Aktualności, Strona główna

Boże Ciało i Komunia święta rocznicowa

“Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, trwa we mnie”

8 czerwca przypadła uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa. Święto to przypada zawsze w czwartek po niedzieli Trójcy Świętej. W tym dniu świętowaliśmy również Komunię rocznicową, homilię wygłosił nasz Duszpasterz ks. Zbigniew Popławski, a dziewczynki komunii rocznicowej wzięły udział w liturgii słowa.

Po Eucharystii wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich Kapłan odczytał Ewangelię, następnie rozbrzmiewał tekst suplikacji. (Cztery ołtarze symbolizują cztery Ewangelie i cztery strony świata).

Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie towarzyszyli: kapłan, liturgiczna służba ołtarza, strażacy OSP, asysta z feretronami i różańcem, dziewczynki sypiące kwiatami oraz parafianie i goście przybyli na tę uroczystość. Uroczystym przejściem z Jezusem Eucharystycznym mogliśmy wyznać naszą wiarę i dać świadectwo przynależności do Boga. Na zakończenie przy ostatnim ołtarzu otrzymaliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Następnie rozbrzmiał hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

Ołtarze, tak jak w latach ubiegłych, przygotowali mieszkańcy Broniewa, Broniewka, Płowek i Szostki.

Tagi: