Napisane w dniu 26 listopada 2017Brak komentarz | Aktualności

13 maja 1917…2017

 „Czego Pani sobie życzy ode mnie?”
– „Chcę, żebyście przyszli tutaj dnia 13 przyszłego miesiąca, żebyście codziennie odmawiali        różaniec i nauczyli się czytać. Później wam powiem, czego chcę”.  

                                                                                                                                                                    /z 13 czerwca 1917/

 

     13 maja 1917r. w małej portugalskiej wiosce Matka Boża objawiła się trójce pastuszków – Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. "Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy". Przyjście Maryi rok wcześniej poprzedziło trzykrotne ukazanie się Anioła zapowiadające objawienia.

     13 maja 1981r. na Placu św. Piotra pocisk z pistoletu Mehmeda Ali Agcy dosięgnął Jana Pawła II. Rok później Papież udał się do Fatimy, aby złożyć podziękowanie Bogurodzicy za ocalone życie. Jako wotum ofiarował kulę, która miała go zabić. Została ona umieszczona wewnątrz korony figury Pani Fatimskiej.

      13 maja 2000r. Papież Jan Paweł II beatyfikował Hiacyntę i Franciszka, którzy stali się najmłodszymi błogosławionymi.

    13 maja 2017r. przypadła setna rocznica objawień. Papież Franciszek wybrał się w podróż do Fatimy, aby rodzeństwo Marto świadków sprzed stu lat ogłosić świętymi.

     W naszej parafii 13 dnia każdego miesiąca jak w latach poprzednich, począwszy od maja do października odbywają się procesje z figurką Matki Bożej Fatimskiej. W roku wielkiego jubileuszu uroczystość miała charakter bardziej podniosły. W naszej wspólnocie gościł ks. Marek Bałwas, który poprowadził rozważania w sobotę i niedzielę, aby przybliżyć nam tajemnicę objawień w Fatimie. Zwrócił uwagę jak ważne są nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca z Komunią św. wynagradzającą dla ratowania grzeszników. Po uroczystej Eucharystii odśpiewaliśmy Litanię Loretańską i odmówiliśmy tajemnicę radosną Różańca świętego. Na zakończenie wyruszyliśmy z procesją wokół kościoła. Niepokalanej z Fatimy towarzyszył Różaniec niesiony przez panie, druhowie strażacy z pocztami sztandarowymi i wierni przybyli na uroczystość.

Tagi: